Frimpeks, SIGN İstanbul 2018 fuarında yerini aldı

 Grafik Ürünleri Bölüm Müdürü Züleyha Geçkin: SIGN İstanbul Fuarı sektörümüzün paydaşlarını bir araya getirecek ve değerlendirmeler akabinde alınması gereken önlemleri, kararları iş ortaklarımızla berber alabilmemizi sağlayacaktır.   

Sektöründe adından başarılarıyla söz ettiren Frimpeks bu yıl da 20-23 Eylül tarihleri arasında SIGN İstanbul’da yerini aldı. TÜYAP’ta gerçekleştirilecek olan bu fuar sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirmeye hazırlanıyor. Frimpeks Grafik Ürünleri Bölüm Müdürü Züleyha Geçkin, Dijital Teknik Dergisi’nin sorularını yanıtlayarak sektörümüze ve SIGN İstanbul Fuarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

  SIGN İstanbul 2018 Fuarı’nda yerinizi aldınız. Öncelikle fuarla ilgili bu yılki düşünce ve beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Züleyha Geçkin: Ekonomide dalgalanmalar yaşanan bir döneme denk gelmiş olması her ne kadar bir dezavantaj gibi görünse de, SIGN İstanbul Fuarı sektörümüzün paydaşlarını bir araya getirecek ve değerlendirmeler akabinde alınması gereken önlemleri, kararları iş ortaklarımızla berber alabilmemizi sağlayacaktır. Bu anlamda sektörün yeniden canlanabilmesi, fiyat ve alım-satım şartlarının yeniden konumlanabilmesi açısından fuarın hepimize iyi geleceğini düşünüyoruz.

  Ziyaretçi noktasında katılım beklediğiniz ülke ve şehirler nereler olacak?

 Züleyha Geçkin: Balkan Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Orta Doğu ülkeleri ve komşu ülkelerden ziyaretçiler bekliyoruz.

  SIGN İstanbul için ne tür hazırlıklar yapıyorsunuz? Sektöre hangi çözümlerinizi sunacaksınız? Daha fazla ön planda olacak ürün grupları hangileri olacak?

 Züleyha Geçkin: Üretimini gerçekleştirdiğimiz folyo grubumuza eklenen renkli kesim folyoları, kumlama folyoları, Ultra Şeffaf folyo, bant çözümlerimizi ve UV cam baskılar için primer ürünümüzün tanıtımını gerçekleştireceğiz. Yine FINEJET baskı folyolarımız da sektör ihtiyaçlarına kalitesi ve fiyatıyla cevap veren önemli bir ürün grubu.

  Çok geniş bir yelpazede çözüm sunuyor. Bu çözümleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

 Züleyha Geçkin: Sökülebilir tutkallı folyolarımız yapıştırıldığı zeminde tutkal bırakmama özelliğine sahiptir. Bunun yanında yüksek yapışma kuvvetine (High Tack) sahip tutkallı ürünleri de müşteri talepleri doğrultusunda üretmekteyiz. Arkası siyah tutkallı folyolarımız %100 örtücülük ve ışık geçirmeme özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. UV dayanımlı ve ıslaklık dirençli tutkal seçeneklerimizi de sektörümüze sunmaktayız.

  Sürekli gelişen, değişen ve yenilenen bir sektör içindeyiz. Bu durumda beklentiler de her geçen artıyor. Firma olarak nasıl bir yol izliyorsunuz?

 Züleyha Geçkin: Frimpeks olarak Ar-ge ve Ür-Ge departmanlarımız, yeni uygulamalar ve değişen müşteri ihtiyaçları doğrultusunda gerekli geliştirmeleri yapıyorlar.

  SIGN İstanbul 2018 Fuarı ile birlikte sektörde yatırımların ve satışların artacağını düşünüyor musunuz?

 Züleyha Geçkin: Fuarın satışları artırmasından ziyade, sektörün yeniden konumlanabilmesi için fırsat olacağını düşünüyoruz. Sektörün içinde bulunduğu şartlar, fuarın ana konusu olacaktır.

 Son olarak fuar vesilesiyle sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Züleyha Geçkin: Fuarın tüm sektörümüze yeni bir heyecan ve dinamizm kazandırmasını, ticari faaliyetlerimizi başarı ile yeniden dizayn edebilme ortamı getirmesini dileriz.

 

 

Print Friendly, PDF & Email