Gerber MCT: Her İşin Makinesi

Glengo Teknoloji Gerber’in pazara sunduğu en son teknolojiye sahip ABD’de geliştirilen ve üretilen MCT kesim makinesini SIGN İstanbul Fuarı’nda tanıttı.

Glengo Teknoloji Gerber’in pazara sunduğu en son teknolojiye sahip ABD’de geliştirilen ve üretilen MCT kesim makinesini SIGN İstanbul Fuarı’nda tanıttı. Fuar süresince başta reklam sanayi olmak üzere çok farklı sanayi kollarından MCT kesim makinesine yoğun talep oldu. Makinenin uygulama alanındaki iş ihtiyaçlarına hakim ziyaretçiler makinenin fiyat performans oranının gayet iyi olduğunu belirttiler. Bunun ana sebebinin makinenin yazılım ve donanım kabiliyetlerinin her sanayi koluna çözüm oluşturma olanağı vermesinde, kısacası her işin makinesi olmasında yatmakta olduğu ifade edildi.

Gerber MCT kesim makinesi başta reklam sanayi olmak üzere matbaa, ambalaj, otomotiv, konfeksiyon, perde gibi birçok sanayi dalına çözüm sunabilecek özelliklere sahip bir makine olarak dikkat çekiyor. MCT dünya piyasasında aynı makine üzerinde hem lazer hem de router, titreşen bıçak, motorlu sekizgen bıçak, yuvarlak bıçak, çakı bıçak, yarım kesim, pliyaj takımları olan teknolojiye sahip nadir makinelerdendir.

Gelişmiş “Tiger” yazılımı ve hassas kamera teknolojisi sayesinde üzerinde baskı olan ya da olmayan çelik hariç sentetik kumaş türü malzemeler yanında pleksiglas, akrilik, çeşitli komposit malzemeler, alukobond, alüminyum, mdf, plywood, oluklu mukavva, oluklu plastik, karton, mukavva, sert köpük, çıkartma ve daha birçok malzemeyi kesme yeteneğine sahiptir. Laser ve Router ünitesi ile beraber toplam 12 farklı kesim takımından herhangi iki tanesi aynı anda makine üzerinde bulunabilmektedir. Makine kesim yüzeyi statik ya da konveyorize olarak, çok çeşitli en ve boy ölçülerinde seçilebildiği gibi müşteri talebine uygun özel ölçülerde statik veya konveyorize olarak üretilebilmektedir. Laser ve Router dahil bütün kesim takımları isteğe bağlı ve işe göre belirlenebilmektedir.

1985 yılından beri Türkiye Orta Asya, Orta Doğu ve Güney Doğu Avrupa’da 12 ülkede Gerber Tehcnology firmasını temsil eden Glengo Teknoloji diğer bütün Gerber ürünlerinde olduğu gibi makinenin kurulum, uygulama, servis desteğini tüm Türkiye sathında olduğu gibi  Orta Asya’da Taşkent ve Bişkek ofislerinden, Bulgaristan’da bulunan yerel destek ekibi ile tüm bu coğrafyada vermekte ve bu yerel destek ağı ile hızlı servisi garanti altına almaktadır. MCT kesim makinesi üzerinde kullanılan bütün ekipman ve parçalar dünya piyasasının en üst düzey kaliteli markalarından seçilmiş ürünler olduğundan,bu sayede makinenin servis ihtiyacı en aza indirilmiş ve uzun yıllar sorunsuz çalışacak şekilde üretilmiştir. MCT kesim makinesi ve uygulamaları ile ilgili daha detay bilgi almak için Glengo Teknoloji ile temas edilebilir.

Print Friendly, PDF & Email