HP Latex R2000 ile yüksek kaliteli baskılar

HP Latex R2000 makinede kullanılan 4. nesil HP Latex mürekkepler, sert malzemelerde oldukça yüksek tutuculuğa sahip.

HP Latex R2000 makinede kullanılan 4. nesil HP Latex mürekkepler, sert malzemelerde oldukça yüksek tutuculuğa sahip. Örneğin, Akrilik levhalar, MDF Plakalar, Aluminyum kompozit paneller, gibi materyaller üzerinde çizilme direnci oldukça yüksek, fotoblok, foam pvc, oluklu karton gibi materyaller üzerinde çok yüksek kalitede baskılar yapılabilmektedir. Sadece Cam, seramik ve metal sac levhalara yüksek kalıcılıkta ömür yada malzeme üzerinden çizilme direncini arttırmak için ilave işlem gerekebilir. HP Latex R2000 Plus Printer ile 2,5 mt eninde sert malzemeler üzerinde çok yüksek kalitede baskılar yapılabilir durumdadır, ayrıca HP Latex mürekkeplerin renk gamutu çok geniştir, bu sayede çok geniş renk çeşitliliğine sahip baskılar yapılabilmektedir. Aynı zamanda esnek malzemeler ya da max. 2,5 mt. eninden bobinleri makinemizin rulo aparatına takıp, bobinden bobine baskılar yapılabilir. Ayrıca HP Latex mürekkeplerin kokusuz ve çevreci olması iç mekan uygulamaları için farklı iş alanlarının oluşmasına olanak sağlamaktadır.

UV mürekkepler ile baskı yapılan bir çok baskı materyali üzerinde UV mürekkeplerinin kalın bir katman oluşturması sebebi ile baskı malzemesinin üzerindeki dokunun kaybolmasına sebep olmaktadır, HP Latex mürekkepler ile bu durum tamamen ortadan kalkmış durumdadır. Baskı materyallerinin üzerindeki dokuyu, ürünün orijinal yapısını bozmadan çok yüksek kalitede baskılar yapılabilecektir. Yine HP Latex mürekkeplerinin esnek yapısı sebebi ile akrilik veya PVC plakalarda termoform işlemine tabi tutulabilme imkanı HP Latex 4. Nesil mürekkepler ile sağlanmış durumdadır. Yüksek esneme kabiliyetine sahip HP Latex 4. Nesil mürekkeplerde termoform işlemleri yada araç kaplama uygulamalarında kanallara folyoyu oturtma esnasında renk değişimi yada kayıpları olmadan uygulamalar yapılabilecektir. HP Latex R2000 modeline sahip olan firmalar, makinenin bu tür farklılıkları sayesinde yeni iş fırsatlarına ve sürekli fiyat rekabetinin yaşandığı piyasa koşullarında, bu olumsuz rekabet ortamından çıkıp kendilerini farklı bir alana konumlandırabilirler, kısacası HP Latex R2000 işletmelerin rekabette öne çıkması için mükemmel fırsatlar sunmakta.

En parlak beyazlarla daha fazlasını elde edin

UV mürekkep teknolojisinde kullanılan beyaz mürekkepler, üreticiler için sürekli dert olmuştur, gerçek anlamda üretimde hiçbir zaman aktif olarak kullanılamayan beyaz mürekkep artık HP Latex R2000 makinelerinde dertsiz bir şekilde, diğer renkler gibi rahatça kullanılabilecektir. UV beyaz mürekkeplerdeki renk sararmaları, çatlamalar ve zemine tutunma sorunları HP Latex R2000 modelinde kullanılan HP Latex 4. Nesil beyaz mürekkeplerde yaşanmayacak. Yine bu tür avantajlar ile tamamen farklı işler ve yeni iş alanlarına yönlenebilme imkanı sunacak.  Yeni uygulamalar ve yeni iş alanları ile müşterilerimiz, işlerine katma değer katabilecekler. Öncelikle ahşap ve akrilik gibi malzemeler üzerine, bu güne kadar hiç görülmemiş beyazlık ve parlaklıkta baskılar yapabilmekte.

Print Friendly, PDF & Email