İstanbul Reklam, beklentilerinin üzerinde satış hacmi gerçekleştirdi

İstanbul Reklam standındaki en dikkat çekici ürünlerden biri 5 metre UV diğeri ise 2 kafalı CNC Router oldu.

İstanbul Reklam Ürünleri, SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı. Fuar süresince en yoğun stand görüntüsüne sahip olan İstanbul Reklam, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda misafiri ağırladı. İstanbul Reklam standındaki en dikkat çekici ürünlerden biri 5 metre UV diğeri ise 2 kafalı CNC Router oldu. Fuarın sonuçlarını değerlendirmek üzeri İstanbul Reklam Genel Müdürü Şaban Beyler ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

İstanbul Reklam Ürünleri olarak SIGN İstanbul Fuarı’na katılarak sektörle buluştunuz. Öncelikle bu yılki SIGN İstanbul Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz? Nasıl bir fuar oldu? Bu yıl ilk defa 5 gün olarak gerçekleşmesine ilişkin görüşlerinizi alabilir miyiz?

Şaban Beyler: Kısacası SIGN İstanbul 2017 Fuarı geçen yıla kıyasla daha verimli geçtiğini gözlemledik. Geçen yıllardan ötelenmiş ziyaretler bu yıl gerçekleşti. Bu fuar da satışımızda beklenen hedefin üzerindeydik. Fuarın 5 güne çıkartılmasının avantajlarını gördük. Sürenin uzun olması gelen misafirlerimize daha fazla zaman ayırmamıza olanak sağladı. Her yıl olduğu gibi yeniliklere, portföyümüze yeni makinalar eklemeye devam ediyoruz. Bunlardan birincisi 5 Metrelik UV Baskı makinesi, ikincisi ise 2 kafalı CNC Router oldu. Router da, birinci kafa kompozite derz açarken, ikinci kafa ise kompozitin içindeki yazıyı ve fazlalıkları kesiyor. Her 2 makine de yerli üründür.

İstanbul Reklam hangi yeniliklerini ziyaretçilerle buluşturdu? Ziyaretçilerin hangi ürünlere ilgisi daha fazla gerçekleşti?

Şaban Beyler: Ürünlere ek olarak Konica serimize 1024 i 13 ve 30 PL solvent baskı makinalarını ekledik. Konica 512i/30 PL gibi 1024-i /13 PL ‘de büyük talep görmektedir. Şirketimizde çok çeşit malzeme ve makine var. Kulvarımız, talepler karşısında arttırmaktayız. Baskı folyosundan, krom harf lehimine, kompozit levha, dekota, vinil, plexi, mıknatıslı folya, tanıtım ürünlerine kadar çok çeşitli ürünlerimiz mevcut. Makine bölümünde ise farklı ölçülere yer vermeye çalışıyoruz. 1.60’lık, 1.80’lik, 2.20’lik, 3.20’lik Eco Solvent çeşitlerimize, 320’lik Solvent çeşitlerimizle müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Konica baskı makinalarında 512,512-i – 1024,1024-i kafalar bulunmaktadır. Lazerde 130×90, 160×100, 130×260 cm ve CNC ROUTER’da 150×200, 150×300, 160×300, 210×400 ve 210×600 cm ebadında ölçüler üretilmektedir. Ayrıca kompozit için özel tasarladığımız CNC ve 3D, 4D çalışan makinelerimizde mevcut. Bunların yanı sıra, krom kaynak (Punto), plexi parlatma, kompoztit derz açma, ebatlama ve laminasyon makineleri ekleyebiliriz. Tüm bu malzeme ve makine çeşidi içerisinde, makinelerin yedek parça stoğunu nasıl tutuluyor ve hizmet veriyor diye sorarsanız oda bizim şirket başarımız derim. Özveri ile çalışan güzel bir ekibimiz var.

Fuar süresince İstanbul Reklam standı oldukça yoğundu. 5 gün boyunca standınız hiç boş kalmadı. Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz? Ağırlıklı hangi şehirlerden ziyaretçilerinizi ağırladınız?

Şaban Beyler: Ağırlıklı olarak İstanbul’dan olmak üzere Türkiye’nin çok değişik illerinden, Balkanlar’dan, İran’dan Afrika’dan ziyaretçilerimiz geldi. Standımızı ziyaret eden tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne bir mesajınız var mı?

Şaban Beyler: Sektör olarak önümüz açık, fazla risk almadan büyümeye odaklanmamız gerekli. Herkese hayırlı işler bol kazançlar dilerim.

 

Print Friendly, PDF & Email