İstanbul Reklam’dan SIGN İstanbul mesajı

İstanbul Reklam Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Beyler :  “Eve, arsaya, arabaya, lükse değil işinize yatırım yapın”

 İstanbul Reklam Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Beyler, dergimizin SIGN İstanbul sayısına özel açıklamalarda bulundu. Yaptıkları işleriyle sektörde büyük ilgi gören İstanbul Reklam, fuarda iddialı bir konsept sunuyor. İstanbul Reklam Yönetim Kurulu Başkanı Beyler,  sektöre “Eve, arsaya, arabaya, lükse değil işinize yatırım yapın” mesajını verdi.

 SIGN İstanbul 2018 Fuarı’nda yerinizi aldınız. Öncelikle fuarla ilgili bu yılki düşünce ve beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Şaban Beyler: İstanbul Reklam olarak 18.kez fuara katılıyoruz. Fuar başlangıç yıllarında katılımcı bulmakta ve ziyaretçi çekmekte zorluklar yaşadı. Sektörümüz zaman içinde fuarın önemini anladı. Uzun yıllar başarılı bir şekilde devam ediyor. Bizler fuarın canlanmasına fuarda bizim sektörde daha iyi tanınmamıza büyük katkıları oldu. Fuarda birçok seminer düzenledik. Uygulama atölyeleri kurduk. Bu şekilde ziyaretçileri bilgilendirdik.

Ziyaretçi noktasında katılım beklediğiniz ülke ve şehirler nereler olacak?

 Şaban Beyler: Fuara mevcut ve yeni ürünleri sergilemek amacıyla katılıyoruz. Her zamanki gibi standımızın ziyaretçilerle dolmasını bekliyoruz.

SIGN İstanbul için ne tür hazırlıklar yapıyorsunuz? Sektöre hangi çözümlerinizi sunacaksınız? Daha fazla ön planda olacak ürün grupları hangileri olacak?

 Şaban Beyler: Firma olarak sektörümüzdeki yenilikleri gerek araştırma geliştirme gerek yurtdışı fuarlarını ziyaret ederek her daim kendi bünyemize katarak müşterilerimize sunmaya çalışıyoruz. Bu fuarda, Konica ve Epson kafa kullanan 160 cm’den 5 metreye kadar birçok farklı ölçüde makine sergileyeceğiz. Ayrıca lazer makineler, CNC router  tezgahları, laminasyon makineleri ve birçok farklı atölye makinelerini sergilemeyi düşünüyoruz. Bu fuarda Epson makinelerimizde farklı ölçüler ile daha çok müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca teknoloji ve zamanın ilerleyişine göre her ürünümüzde değişim, gelişim ve yenilikler olması zorunludur.

Çok geniş bir yelpazede çözüm sunuyor. Bu çözümleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

 Şaban Beyler: 2018’in ilk 6 ayını çok başarılı geçirdik malzeme ve makine satışlarımız beklentimizin üzerindeydi.

Sürekli gelişen, değişen ve yenilenen bir sektör içindeyiz. Bu durumda beklentiler de her geçen artıyor. Firma olarak nasıl bir yol izliyorsunuz?

 Şaban Beyler: Ülkemizde yaşanan döviz krizinin geçici olduğunu düşünüyorum. Yakın dönemde TL hak ettiği yere oturur. Ülkemiz bu güne kadar birçok kriz yaşadı. Sektörümüz adına yaşanan en büyük kriz 1984 ya da 1985’teki tabela, duvar ve cam yazılarına ilan ve reklam vergisi konmasıydı.2. büyük krizimiz 10 yıl sonra vergilerin çok büyük oranda arttırılmasıydı.

SIGN İstanbul 2018 Fuarı ile birlikte sektörde yatırımların ve satışların artacağını düşünüyor musunuz?

 Şaban Beyler: Planladığımız projeler mevcut. Piyasaların oturmasını bekliyoruz. Öncelikle ihracat ağırlıklı işler düşünüyoruz.

Son olarak fuar vesilesiyle sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Şaban Beyler: Hareketli renkli, hem güzel hem de zor bir işimiz var. Geleceğe umutla bakın. Yenilikleri hep takip edin. Eve, arsaya, arabaya, lükse değil işinize yatırım yapın.

Print Friendly, PDF & Email