LEDU’dan yeni kumaş display ürünü: Stads

Mehmet Göğercin: “Kumaş display ürünlerimizi “Stads” markamızla yerli ve yabancı ziyaretçilere sergiledik. Beklentilerimizin üzerinde ilgi gördü. Özellikle Yelken ve şef Display satıcıları tarafından çok beğenildi.”

 

LEDU 4-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı. Fuarda Ledu standında kumaş, LED ve profil tipleri ve bu ürünlerle yapılan kasa tiplerini sergilendi. Portföyünü yeni ürünlerle zenginleştiren LEDU, yeni kumaş display ürünleri “Stads” markasıyla yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sundu. Fuarla ilgili olarak LEDU Satış ve Pazarlama Müdürü Mehmet Göğercin sorularımızı yanıtladı.

LEDU olarak SIGN İstanbul Fuarı’na katılarak sektörle buluştunuz. Öncelikle bu yılki SIGN İstanbul Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz? Nasıl bir fuar oldu? Bu yıl ilk defa 5 gün olarak gerçekleşmesine ilişkin görüşlerinizi alabilir miyiz?

Mehmet Göğercin: Bu sene 5 gün olması bizim açımızdan avantajlı oldu. İlk günü de son günü de ziyaretçi sayısı yüksekti. Müşterilerimize daha fazla vakit ayırma şansımız oldu. Daha geniş bir alanda ürünlerimizi sergiledik. Yurt dışı katılımcılar ve Anadolu’dan gelen ziyaretçiler için Fuardan önce daha etkin bir tanıtım yapılması, ziyaret kalitesini artıracaktır.

LEDU fuarda hangi yenilikleri ziyaretçilerle buluşturdu? Ziyaretçilerin hangi ürünlere ilgisi daha fazla gerçekleşti?

Mehmet Göğercin: Ledu standımızda kumaş, led ve profil tiplerimizi ve bu ürünlerle yapılan kasa tiplerini sergiledik. Yeni ürünlerle zenginleştirdiğimiz standımızda yeni bir markamızı da tanıttık. Kumaş display ürünlerimizi “STADS” markamızla yerli ve yabancı ziyaretçilere sergiledik. Şimdilik ürün çeşitliliği sınırlı tutmamıza rağmen beklediğimizden çok ilgi gördü. Özellikle Yelken ve şef Display satıcıları tarafından çok beğenildi. Birçok bayilik talebi aldık. Yine yeni çözümlerimizden ultraslim çift taraflı ışıklı tekstil kasa standa gelen her ziyaretçi tarafından incelendi. 3cm bitmiş kasa derinliği ve 90*150cm max. Ebatlarıyla son derece iddialı olan bu ürünümüz tamamıyla kendi bünyemizde geliştirildi. Şimdiden çeşitli global markalar tarafından kullanılmaya başlandı ve ilgi daha da artacak gibi görünüyor. Yine yeni çözümlerimizden büküm kasalarda ziyaretçiler tarafından çok soruldu. Boru veya profillerle yapılabilen kasalar ile ilgili bir çok teknik soruyu cevapladık.

LEDU, kurulduğu tarihten bu yana, sektöre her zaman kalite, yenilik ve performans noktasında sunduğu hizmetlerle tanınıyor. Bu bağlamda standınız beş gün boyunca çok yoğundu. Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz?

Mehmet Göğercin: Öncelikle biz hep yeni ürünlerimiz sergilemeye gayret ediyoruz. Stand genel tasarımı da, ürünler de üretim şekilleri de değişiyor. Bu da ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.  Dünyada yeni sayılabilecek 3cm çift taraflı kasa, Stads display ürünler önceki fuarlarda yoktu.  Bununla beraber Tekstil kasa kullanımı arttıkça teknik sorularda çoğalıyor. Ledu bu konuda kütüphane gibi destek vermeye çalışıyor. Müşterilerimizden gelen sorulara Ar-Ge ve satış ekibi çözümler sunuyor. Bu bilgi ve tecrübe paylaşımı bizi farklı kılıyor.

Geçtiğimiz yıla göre SIGN İstanbul Fuarı’nı nasıl buldunuz? Katılım, ziyaret ve performans değerlendirmesi yapar mısınız? Satış veya satışa yönelik görüşme noktasında fuarı nasıl buldunuz?

Mehmet Göğercin: Fuarın zamanlaması ve süresi bence başarılı fakat yönlendirme ve ön bilgilendirme konusunda biraz eksiklik gördük. Birçok firma doğru Hall’e ulaşmakta zaman kaybettiğini belirtti. Giriş kapılarında net bilgi alamadıkları için çok dolaştıklarını bunun da zaman kaybı olduğunu belirttiler. Özellikle uçak ve otobüsle gelen ziyaretçiler zaman baskısı yaşadıkları için görüşmeleri kısa tutmak zorunda kaldılar yada sadece broşür almakla yetindirler. Ayrıca hedef pazarlardan katılımcılar vardı. İhracat açısından da yeni fırsatlar karşımıza çıktı. Sektörel konferanslara yer verilmesi güzel oluyor fakat bu konuda duyuru eksikliği olduğunu düşünüyorum. Yine etkinlikler ilgili zaman planlaması konusunda revize yapmakta fayda var.

SIGN İstanbul Fuarı’na katılan ve ziyaret eden birçok kişiyle görüşmeleriniz oldu. Bu görüşmelerinize istinaden sektörün yatırım iştahını ve geleceğini nasıl öngörüyorsunuz?

Mehmet Göğercin: Öncelikle makine yatırımları çok ön plandaydı. Neredeyse her reklam şirketi bir makine yatırımından bahsediyor. Bu konuda verimliliğin düştüğünü düşünüyorum. Bir firma tüm işleri kendi bünyesinde yaptığında inanılmaz bir yatırım maliyeti ortaya çıkıyor. Belli alanlarda uzmanlaşmak Reklam üreticileri için sürdürülebilirliği artırmaktır. Aynı zamanda kalite de artacaktır. Fakat özellikle kurumsal firmaların kısıtlı tedarikçi ile çalışmak istemesi Üreticilere bu yöne çekiyor. Buda sektördeki dinamizmi arttırıyor.

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne bir mesajınız var mı?

Mehmet Göğercin: Ledu hep söylediğimiz gibi gelişmeye ve geliştirmeye devam edecek. Bu pazarda büyümek ancak birlikte hareket etmekle mümkündür. Biz partnerlerimizle birlikte büyümek için çalışmaya devam edeceğiz.

 

Print Friendly, PDF & Email