Lustre, süblimasyon mürekkep çözümlerini tanıttı

Lustre 3 yılı aşkın süredir üretimini gerçekleştirdiği süblimasyon mürekkepleriyle Fespa Global Print Expo Fuarı’na katılarak ürünlerini Avrupa pazarı ile buluşturdu.

Gaziantep merkezli bir firma olan Lustre, üretimini gerçekleştirdiği süblimasyon mürekkepleriyle Fespa Global Print Expo Fuarı’na katıldı. Geçtiğimiz yılda fuarda yer alan Lustre, bu yılki fuardan daha memnun olarak ayrıldı. Fuarla ilgili olarak Lustre’den Mustafa Altındağ sorularımızı yanıtladı.

Lustre için fuar nasıl geçti? Fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Mustafa Altındağ: Bu seneki fuar firmamız açısından daha etkili oldu.  Geçtiğimiz yılda Fespa Almanya Fuarı’na katılmıştık. Geçtiğimiz yılki katılımızla kurduğumuz bağlantıları bu yıl pekiştirme noktasında çok faydalı oldu. Fuarla birlikte Avrupa’nın tüm ülkeleriyle bağlantılar kurarak satış ağımızı çok hızlı bir şekilde geliştirdik. Bunun yanında çalışmaya başladığımız firmalarda kendi alanlarında çok iyi konumda olan profesyonel firmalar olduğunu söylemek istiyorum. Dolayısıyla bu fuar pazarımızı genişletme noktasında çok faydalı oldu. Çok hızlı bir şekilde büyüme göstermekteyiz. Ürünlerimiz pazar tarafından kalite ve fiyat avantajıyla beğeni toplamaktadır. Ürün kalitemizin Avrupa’daki ana üreticilerden bir adım daha önde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu kalite merkezli yapımız, bizlere hem cesaret veriyor, hem de girdiğimiz pazarlarda kalıcı olmamızı sağlıyor.

Dergi okuyucularımız için Lustre firmasını tanıtır mısınız? Hangi amaçlara ne zaman kuruldu? Ne tür çalışmalar yürütmektedir?

Mustafa Altındağ: Lustre, 1998 yılında inkjet baskı teknolojisinin küresel gelişimi ile birlikte inkjet baskı alanına girdi. O tarihten bu yana, şirket, dijital baskı endüstrisinin yanında kaliteli inkjet baskı mürekkepleri kağıtları ile  teknolojilerin saygın bir tedarikçisi haline geldi. Dijital baskı uzmanlığımız inkjet baskı teknolojisinde, güvenilirlik, dayanıklılık, yüksek renk ve görüntü kalitesi için özel filtrasyon sistemleri ile inkjet mürrekep üretimi için kurulmuştur. Lustre ilk olarak Masaüstü Yazıcıları için mürekkep üretmeye başladı, Daha sonra geniş formatlı fotograf yazıcısı sheet kağıt,rulo kağıt ve drylab fotograf yazılarının mürrekeplerini üretip sektorde öncülüğünü korumuştur.

2015 yılında Lustre dijital tekstil mürekkeplerinin araştırma ve testlerini başlatmış ve süblimasyon ve pigment tekstil mürekkepleri üretimine başlamıştır. Yeni tesisimizde Lustre, çok çeşitli ürünlerin geliştirilmesi, üretimi, paketlenmesi ve dağıtımını yapmak üzere 6.000 metrekareden fazla alana sahiptir. Lustre’nın başarısı, mükemmel araştırma ve geliştirme ekibinin inkjet baskı alanındaki bilimsel güçlü yanlarını önde gelen global tedarikçileriyle ve patentli üretim yöntemleri ve teknikleriyle birleştirmenin bir sonucudur. Bu, endüstriyel uygulamalar için orijinal mürekkep standartlarını aşan gelişmiş mürekkep formülasyonlarının geliştirilmesini ve üretilmesini sağlamıştır.

Süblimasyon mürekkeplerinin testlerini tamamlayıp pazara sunduk. 3 yıldır bu pazarda çok hızlı mesafe kat ederek öncü noktaya ulaştık. Her geçen gün de pazar payımız artmaktadır. Ürünlerimizi kullanan müşterilerimizden olumlu geri dönüşler almaktayız. Yaklaşık 100 tonluk bir üretim kapasitemizi var. Kapasitemizi doldurmak için özellikle yurt dışında daha fazla aktif çalışmalar içinde olacağız. Halihazırda Rusya, Polonya, İran, Mısır, Fas’ta distribütör olarak temsil ediliyoruz. Bunun dışında Avrupa’nın birçok noktasında anlaşma aşasında olduğumuz birçok ülke var. Fuar sonrasında da bu anlaşmalarımızı yapıp, satışlara başlamayı planlıyoruz.

Lustre olarak önümüzdeki döneme ilişkin yenilik noktasında neler planlıyorsunuz?

Mustafa Altındağ: Şu an için süblimasyon ve dispers mürekkeplerimizi pazara sunuyoruz. Kısa bir süre sonra test aşamasında olan reaktiv boyaları da portföyümüze katmayı planlıyoruz. Yine Haziran ayında ITMA Barcelona Fuarı’nda standımız olacak. Bu fuarda da ürünlerimizi dünya pazarıyla buluşturmaya devam edeceğiz.

Print Friendly, PDF & Email