Mat Kağıt A.Ş. SIGN İstanbul’da yerini aldı

Metin Gönülkırmaz: “Standımızda sergilediğimiz tüm ürünler için fuar süresince çeşitli kampanyalar uygulamaktayız. Tüm ürünlerimiz için oldukça avantajlı, yatırımı teşvik edici fiyatlar ve ödeme seçenekleri sunmaktayız”

Mat Kağıt A.Ş. 19-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan SIGN İstanbul 2019 Fuarı’nda, HP Latex R Serisi ve HP Stitch Serisi ürünlerini sergilemeyi planlıyor. Fuar süresince hem reklam hem de tekstil sektöründen gelecek misafirlere standında ağırlamaya hazırlanan Mat Kağıt A.Ş.’nin çalışmalarıyla ilgili olarak Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz sorularımızı yanıtladı.

SIGN İstanbul 2019 Fuarı’nda yerinizi aldınız. Öncelikle fuara ilişkin beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Metin Gönülkırmaz: Geçtiğimiz yıl HP’nin Endüstriyel Reklam sektörüne sunmuş olduğu HP Latex R serisi Latex tabaka baskı makinemizin ilk çıkış yılı oldu. R serisi modellerimiz olarak R1000 ve R2000 ürünlerimizi sektöre ilk olarak geçtiğimiz yıl sunmuştuk. Ancak 2018 yılında ülkemizde yaşadığımız ekonomik problemler üzerine döviz oranlarındaki aşırı yükselme yatırımları oldukça olumsuz yönde etkiledi. Birçok müşterimiz ile yeni R serisi ürünlerimizi konuşma fırsatı bulamadık. Bu yıl olumsuz havanın bir miktar dağılmaya başladığı bir yıl olarak görülüyor. Ayrıca bu yıl, HP Stitch dye sublimasyon tekstil ürünlerimizi sektöre sunduk. Yeni ürünlerimiz ile beraber, SIGN İstanbul Fuarı bizim için yeni müşteriler ile temas kurabileceğimiz bir ortam oluşturmakta. Standımızda sergileyeceğimiz ürünler daha önce Türkiye’de sunumu yapılmamış tamamen yeni ürünlerden oluşuyor olması ve uzun zamandır yatırım yapmayan işletmelerin artık yatırıma yönelik çalışmaları başlatıyor olmasını oldukça önemsiyoruz. SIGN İstanbul Fuarı’na heyecanlı bir şekilde hazırlandık, bu sebeplerle kısa vadede değil ama orta vadede umutluyuz.

Standınıza gelen ziyaretçilerle hangi ürünlerinizi buluşturmayı planlıyorsunuz? Ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?

Metin Gönülkırmaz: Standımızda HP Latex R1000, HP Stitch S500 ve HP Latex 570 printer ürünlerimizi sergiliyoruz. HP Latex R1000 Plus Printer ürünümüz Latex mürekkep teknolojisinin 4. Nesil mürekkepleri olarak sunulmakta. İlk olarak Latex mürekkep teknolojisinde R serisi printer ürünlerimizde beyaz mürekkep özelliği eklendi. Endüstriyel reklam üretimi yapan işletmeler için beyaz mürekkeplerimizin çalışması UV mürekkeplere göre oldukça kolay, beyaz renk tonu, beyaz mürekkeplerimizin örtücülüğü ve esnekliği oldukça dikkat çekici duruma geldi. Sert levhalar veya şeffaf sert/esnek malzemeler üzerine yapılan direk baskılarda beyaz yada diğer renkler ile zemin tutuculuğu oldukça yüksek seviyededir.

Standımızda sergileyeceğimiz bir diğer yeni ürünümüz, dye sublimasyon mürekkep teknolojisine sahip HP Stitch S500 ürünümüzdür. Tekstil sektörüne yönelik geliştirilen bu ürünümüz dye sublimasyon baskı sektörüne çok önemli farklılıklar getirmekte. Öncelikle en büyük iddiamız, dünyanın en hızlı renk eşleştirmesini yapabildiğimizi tekstil sektörüne gösteriyoruz. HP nin renk konusundaki tutarlılığı daha önce HP Latex teknolojisine yatırım yapan birçok işletme tarafından tecrübe edilmiş bir gerçek. HP Latex ürünleri ile tüm edinmiş olduğu dijital baskı tecrübesini HP Stitch ürünlerine çok başarılı bir şekilde aktarmış duurmda. Standımızda ayrıca Latex ürünlerimizin en yeni modeli olan HP Latex 570 printer modelimiz kurulu olacaktır. tüm makinelerimizde çeşitli baskı malzemelerine baskılar yapıp, müşterilerimize önemli detayları sunabileceğiz.

Fuar süresince hangi ürünlerinize yoğunlaşacaksınız? Yenilik noktasındaki ürünleriniz neler olacak?

Metin Gönülkırmaz: Fuar süresince tek bir ürünü ön plan çıkartmıyoruz, ancak en çok dikkat çekecek olan ürünümüz HP Latex R1000 Plus Printer olacaktır. Bu ürünümüz ile örneğin, şeffaf akrilik ve siyah forex üzerine beyaz mürekkeplerimiz ile çeşitli baskı uygulamaları göstereceğiz. Beyaz mürekkeplerimizin UV mürekkeplere göre avantajlarını bu şekilde çok daha anlaşılır bir şekilde anlatma imkanımız olacak.  Ayrıca brushed alüminyum kompozit malzeme üzerine yine beyazlı ve diğer renkler ile hazırladığımız özel baskı datalarını uygulayacağız, yine R1000 makinemizde, polikarbon, pleksi, akrilik levha, Re-Board ve birçok sert levha malzemeye baskılar yapacağız.

Standımızda HP Stitch Dye Sublimasyon ürünümüz olacak. Transfer kağıdına yada direk kumaşa baskı özelliklerini detaylıca göstereceğiz. Baskılarını yaptığımız transfer kağıtlarından kumaş üzerine transfer uygulamalarını göstereceğiz. HP Stitch ürünlerimiz ile tekstil ürünlerinin kullanıldığı tüm farklı alanlara yönelik uygulaması yapılmış baskı örneklerini hazırladığımız demo alanlarında uygulamalı olarak sunabilme imkanımız olacak.

Fuardaki müşteri hedef kitleniz hangi sektörler olacak?

Metin Gönülkırmaz: Fuar süresince müşteri hedef kitlemiz bilindiği üzere içinde bulunduğumuz pazar reklam ve tekstil sektörüdür. Reklam sektöründe üretim yapan işletmeler R1000 ürünümüz ve L570 ürünümüz ile yoğun olarak ilgi göstereceklerini düşünüyoruz. HP Stitch ürünümüz ile ağırlıklı olarak tekstil sektörü ilgilenecektir ancak reklam sektöründe de ışıklı kumaş baskıları yapmakta birçok firma tanımaktayız, firmaların UV mürekkeplerden yana kumaş üzerine baskı konusunda çeşitli sorunlar yaşadıklarını biliyoruz. Bu konuda çözüm arayan firmalar için HP Stitch ürünlerimizi tavsiye etmekteyiz. Yaptığımız çalışmalarda özellikle koyu renk ve siyah zeminli işlerde UV mürekkeplerden kaynaklanan problemleri HP Stitch ürünlerimiz ile aşmış durumdayız, oldukça başarılı baskı sonuçları alıyoruz. HP Stitch dye sub mürekkepler ile siyah zeminli uygulamalarda yaşanan problemler tamamen ortadan kalkmış durumdadır.

2019 yılının son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde, endüstriyel reklam sektörünün gelişimini nasıl görüyorsunuz?

Metin Gönülkırmaz: Ekonomik olumsuzluklar son yıllarda peş peşe yaşandı ve umuyoruz artık bitti yada bitiyor. Bundan sonra hepimiz işimize odaklanmak istiyoruz. Umuyorum ortam buna izin verir. Umudumuz var, araştırmaya ve müşterilerimize yenilikleri ve avantajları sunmaya, çalışmaya devam edeceğiz. Yeni ürünlerimiz her alanda müşterilerimize farklı avantajlar ve yenilikler sunmakta. Yatırım yapacak işletmeler, ürünlerimiz ile yapacakları yatırım ile bulundukları pazarda yaptıkları işleri farklılaştırarak, daha avantajlı üretim yöntemlerini geliştirerek, bulundukları pazarda rekabet güçlerini arttırıp daha karlı üretim yöntemlerine geçebilme imkanı bulacaklar. Özellikle yurt dışı bağlantılı iş yapan ihracat firmaları bu avantajları çok rahatça hayata geçirebileceklerdir. Sunduğumuz ürünlerdeki avantajlar işletmelerin rekabet gücüne güç katmaktadır.

Fuar süresince müşterilerinize sunacağınız özel kampanyalar olacak mı?

Metin Gönülkırmaz: Standımızda sergilediğimiz tüm ürünler için fuar süresince çeşitli kampanyalar uygulamaktayız. Tüm ürünlerimiz için oldukça avantajlı, yatırımı teşvik edici fiyatlar ve ödeme seçenekleri sunmaktayız. Fuarı ziyaret edecek dostlarımızın standımızı mutlaka ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum.

Print Friendly, PDF & Email