Met Etiket kağıt grubunun öncülerini temsil ediyor

Kağıt grubunda öncü markaları başarıyla temsil eden Met Etiket, ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile bu alanın aranan markalarından biri haline geldi.

 

Ersel Akbaş – Met Etiket Satış Müdürü

Met Etiket, kağıt grubu olarak bilindiği üzere, dünyanın tek döner pano kağıt üreticisi olan LahnPaper firmasının Pretex megalight (ışıklı döner pano) kağıdını tek Türkiye distribütörü olarak, Lenzing firmasının Blueback (billboard) kağıdını ve Vilaseca marka Citylight (Raket) kağıdını sektöre sorunsuz stok gücümüzle sunmaktayız.

Lahnpaper Pretex Arkadan Işıklı Döner Pano Kağıtları

Özellikle; dünyada sadece bir firmanın ürettiği ve uzun yıllardır Türkiye’de sadece Met Etiket’in distiribütörü olduğu ‘Pretex’ Arkadan ışıklı Döner Pano Kağıtları (Megalight Kağıdı) sektörün yanlış bildiklerini düzeltmeyi ve doğru ürünün doğru kullanıcıyla buluşmasını hedefliyor. Sadece Met Etiket’in tüketiciye arz ettiği bir ürün olan Pretex Marka Megalight kağıdı, gerçek ve muadilsiz bir üründür. %20 fiber lifleri ve %80 özel kimyasal selülozdan üretilmektedir. Bu sebeple hiçbir problemle karşılaşmadan kullanılır. Ayrıca Lenzing marka Blueback (Billboard) kağıdımız dijital baskı için özel üretilmiş olup, sadece dijital baskıya uygun kağıttır. Minumun boya tüketimiyle yüksel baskı kalitesi ve gerekli canlılıkta görsel elde edilir. Kağıt hamuru olarak klorinsiz ağartılmış %100 kimyasal selülozdan üretilmiştir. Yüzeyi çift kat kuşe ile sıvanmıştır ve su bazlı yapışkanla uygulanır. Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarının tek tercihi olan Pretex, silinebilir olması, yağ vee suya olan dayanıklılığıyla teknik doküman, harita, eğiti tabloları, bebek önlüğü, sporcu göğüs etiketi, bayrak gibi materyaller için de mükemmel uygunlukta.  Megalightlar, broşürler, teknik dokümanlar, posterler, eğitim amaçlı tablolar/grafikler, bebek önlüğü, bayraklar ve daha pek çok kullanım için mükemmel uygunluktadır. Ebatlar: 125cm x 200m, 200cm x 200m, 253cm x 200m, 255cm x 200m

Vilaseca Raket Kağıdı

Yine distiribütörü olduğumuz Vilaseca marka raket kağıdı (City light paper) ile mükemmel beyazlık (beyaz zemin işlerde tam beyaz görüntü elde edilir) ve backlit (arkadan ışıklı kullanımda) eşsiz ışık dağılımı sergiler, görsellerimiz asla geri planda kalmaz.

Starflex Arkadan Işıklı Vinil

Bunun yanında Güney koreli markamız Starflex artık sektörde ünlü bir yıldız. Herkes tarafından tanındı ve güvenle kullanılıyor. Birçok özel ve resmi kurumda da onaylı 680gr. ‘Backlit’imiz (Arkadan ışıklı tabela vinili) zaten rakipsiz.

Mactac ve Politape Folyoları

Folyo grubunda ise Mactac ve Politape distiribütörlüklerimiz devam etmekte. Folyo grubu da artık stabil satış grafiğini sürdürmekte. Met Etiket kısa vade de kağıt grubunda Blueback, Megalight, Citylight ile, branda grubunda Starflex Backlit ve Frontlit, Uzakdoğu lamine ve dökme branda folyo grubunda ise; Politape çift taraflı bantlar baskı folyoları, Mactac ürünleri ve Flexcon çift taraflı bantlar ile ürün yelpazesini korumaya devam ediyor.

Lenzing Papier Blueback Billboard Kağıtları

Arka tarafındaki mavi tabaka sayesinde ıslak veya kuruya yüksek mukavemet göstermekte,  boyutsal dengeyi mükemmel şekilde sunar. İyi baskı ile yüksek beyazlık, opaklık sağlar, hava ve ışığa karşı mükemmel direnç gösteren afiş kağıdıdır.
Yüksek üretimli dijital baskılarda, düşük boya maliyeti ve görsel kaliteliğini en üst verimlilikle sunan Lenz Affiche Blue Digital kağıtları, reklam panolarında iyi görünüm sağlama adına katlama ve çatlamaya karşı yüksek direnç, opaklık ve kırışıklığı engellemeyi sağlar. Uygulamalardan sonra sıcaklık değişimlerine ve güneş ışınlarına karsı yüksek direnç, nem ve suya karsı karşı iyi yapışma sağlamaktadır.
Lenzing Blueback kağıt, çevreye zararlı olan, radyasyon, kirlilik, yağmur ve aşırı sıcak gibi etkenlere karşı geliştirilmiştir. Üretim aşamasında direnç ve dayanıklılığı arttırıcı kimyasal işlemden geçirilmiştir. Kağıt hamuru olarak klorinsiz ağartılmış %100 kimyasal selülozdan üretilmiş olup bir yüzeyi çift kat kuşe ile sıvanmıştır ve su bazlı yapışkanla uygulanır.

Yeni Ürünler

Met Etiket, M-Flex markalı Uzakdoğu vinil gruplarını da Nisan ayı itibariyle satışa sundu. Bu grupta, düşük gramaja sahip lamine vinil ve standart 400gr lamine viniller, arkası siyah, çift taraflı, dökme ve mesh ürünleri yer alıyor.

Print Friendly, PDF & Email