MRT Dijital, farklı makine ve malzeme seçeneklerini ön plana çıkaracak

Mert Çiçek: “2019 yılında farklı segmentler üzerine makineler ve farklı makine gruplarını içine alan online satışı yapılacak bir sistem kuruyoruz. Buradaki amacımız maliyetleri düşürüp son kullanıcılara daha uygun fiyatlardan satış yapabilmeyi arzuluyoruz”

MRT Dijital, 2019 yılında farklı makine ve malzeme seçenekleriyle müşterilerinin karşısında olacak. Diğer taraftan MRT Dijital, farklı segment makinelerin satışının yapılacağı online bir satış sitesi kuracak. MRT Dijital’in 2019 yılına yönelik çalışmalarıyla ilgili olarak Mert Çiçek sorularımızı yanıtladı.

Endüstriyel reklam sektörü açısından 2018 yılı genel anlamda nasıl geçti? Hem piyasalar hemde firmanız için bir değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Mert Çiçek: 2018 yılı beklentilerimizin altında geçti. Fakat yeni bir oluşum içinde olmamızdan dolayı başarılı bir şekilde bitirdik.

Her ne kadar piyasada bir daralma olsa da iş dünyası süreklilik arz ediyor. Firma olarak hangi özellikleriniz ve avantajlarınızı ön plana çıkardınız?

Mert Çiçek: Firmamız birçok ürün yelpazesi ile müşterilerine hizmet veren bir yapıya sahip. Baskı makinelerinin yanı sıra sarf malzeme gruplarını da dahil ettik. Planlamış olduğumuz ve bu yıl içinde portföyümüze dahil olacak farklı makine ve malzeme grupları ile ön plana çıkmayı hedefliyoruz.

2019 yılına yönelik nasıl bir pazarlama stratejiniz olacak? Pazardaki payınızı artırmaya yönelik ne tür çalışmalar içinde olacaksınız?

Mert Çiçek: 2019 yılında farklı segmentler üzerine makineler ve farklı makine gruplarını içine alan online satışı yapılacak bir sistem kuruyoruz. Buradaki amacımız maliyetleri düşürüp son kullanıcılara daha uygun fiyatlardan satış yapabilmeyi arzuluyoruz.

Yurt içinde ve yurt dışında hem katılım hem de ziyaret noktasında birçok etkinlik içindesiniz. 2019 yılında hangi fuarlarda yer almayı düşünüyorsunuz? Bu noktada yurt içi ve yurt dışı fuarların performansına yönelik düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Mert Çiçek: MRT Dijital olarak önceliğimiz yurtiçi pazarında sağlıklı ve istikrarlı bir yapı ile mevcut durumu korumak olacaktır. Ülkemizde sektörel olarak yapılan 2 fuar var. Hedefimiz her ikisinin de de bulunmak olacaktır.

Dijital baskının farklı sektörlerde yaygınlaşması firmanıza bir avantaj sağladı mı? Sizin firma olarak farklı sektörlere ulaşma imkanınız oldu mu?

Mert Çiçek: Şu anda dijital baskı makineleri yada malzeme grupları birçok farklı sektörlerde yardımcı ürün olarak kullanılmaktadır. Üzerinde Ar-Ge yaptığımız farklı bir sektör için olan baskı makinesi ile yakın zamanda bizlerde satışına başlayacağız.

Yurt içi piyasadaki satış grafiğinizi artırmaya yönelik olarak bayilik ağınızı genişletme noktasında çalışmalarınız olacak mı?

Mert Çiçek: 2019 yılında birkaç bölgede bayilik anlaşmalarımız olacak. Bayilerimizin bölgelerini geniş tutarak daha rahat bir çalışma imkanı sunmak ana hedefimizdir.

2019 yılında ağırlıklı yoğunlaşmayı düşündüğünüz ürün grupları olacak mı?

Mert Çiçek: İnkcenter.com.tr isimli online satış sistemi devreye sokacağız. Online satış sitemiz, alışılanın dışında bir yapıya sahip olacak ve kullanıcılara büyük avantajlar sağlayacak.

Kullanıcıların yatırım noktasındaki tercihlerine yönelik vermek istediğiniz bir mesajınız var mı? Doğru makine ve malzeme seçiminde hangi kritere dikkat etmek gerekir?

Mert Çiçek: Her zaman söylediğim gibi bu bir teknoloji savaşıdır. Bugün bir firmanın, yarın başka firmanın makinesi avantajlı olabilir. Önemli olan alınan makinenin uzun vade de istikrarlı çalışması ve 2.el pazarında değerini kaybetmemesidir. Makine ne kadar iyi olursa olsun satıcı firmanın servisinin başarısını burada iyi bilmek gerekir.

Endüstriyel sektörünün daha iyi noktalar gelmesi için sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Mert Çiçek: Sektörümüz her yıl biraz daha geriye gider bir duruma geldi. Burada suçlu, suçsuz aramak yerine dikkat edilmesi gereken en büyük konu maliyet analizini iyi yapmaktır. Eski vade ve kar oranları kalmadığı için herkes öz sermayesini güçlendirmenin formüllerini bulmalı.

Print Friendly, PDF & Email