Newtons Aksesuar Üretimini MIMAKI JFX200-2513 ile Hızlandırıyor

IMG_9224Parkurunda yer alan üç adet UJF-3042 masaüstü flatbed UV LED baskı makinelerinin yanına bir de JFX200-2513 geniş format flatbed UV LED baskı makinesini ekleyen firma, üretimlerine hız kazandırdı.

1997 yılından bu yana GSM sektöründe faaliyet gösteren ve telefon kılıf ve aksesuarları alanında piyasanın ilklerinden olan Newtons Aksesuar, son beş yıldır da promosyon ve reklam sektörüne hitap ediyor. Bugün 2. Matbaacılar Sitesi’nde bulunan 160 m2’lik yeni yerinde çalışmalarını yürüten firma, makine parkurunu genişletmeye devam ediyor. Daha önce parkurunda yer alan iki adet UJF3042FX ve bir adet UJF3042HG masaüstü flatbed UV LED baskı makinelerinin yanına bir de JFX200-2513 geniş format flatbed UV LED baskı makinesini ekleyen firma, üretimlerine hız kazandırdı. Biz de yeni yatırımları hakkında detaylı bilgi almak üzere firmayı yerinde ziyaret ettik. Firma ortaklarından Ünal Şişli sorularımızı yanıtladı.

Öncelikle Newtons Aksesuar olarak faaliyet gösterdiğiniz alanlar hakkında bilgi alabilir miyiz?

Newtons Aksesuar olarak 1997 yılından bu yana GSM sektöründe faaliyet göstermekte olup, promosyon, hediyelik eşya ve reklam üretimlerine de yaklaşık 5 yıl önce başladık. Şu anda 2. Matbaacılar sitesinde yeni yerimizde hem imalat atölyesi hem de ajans olarak faaliyet gösteriyoruz. Kullanmakta olduğumuz Mimaki UJF-3042 modellerimiz ile Tahtakale’de üretimimize devam ediyoruz. Bu makineler ile ağırlıklı olarak cep telefonu aksesuarları basıyoruz.

Geniş format flatbed UV LED baskı makinesine ihtiyaç duyma sebebiniz nedir?

Cep telefonu aksesuarı, kalem, ışıklandırma panoları ve yönlendirme levhaları gibi konularda üretim yapmak ve özellikle kurumsal firmaların bu yöndeki taleplerine yanıt verebilmek istiyorduk. Bu amaçla bize daha hızlı üretim ve daha yüksek kaliteli baskı imkanı sağlayacak ve özellikle farklı uygulamalarla yeni pazarlara hitap etmemizi sağlayacak bir makine arayışına girdik. Bu amaçla MIMAKI JFX200-2513 baskı makinesini bünyemize kattık. Altı aylık hedeflerimize ulaşırsak aynı makinenin ikincisine de yatırım planımız var.

İmalat alanımızdaki eksiklerimizi tamamlamamızın ardından, mimari ve ev dekorasyon alanına yönelerek yönlendirme panoları, duşakabin, amerikan kapı ve seramik karo baskıları yaparak hizmet verdiğimiz sektörleri genişletmek amacındayız. Zaten makine yatırımı yaparken başlıca hedefimiz de buydu. Şu anda bu sektörlerle ilgili desen ve kataloglarımızı geliştiriyor, bu firmalar ile bire bir temasa geçmeden önce altyapımızı tamamlamak istiyoruz.

_MG_9206Peki, yeni yatırım için makine araştırırken Mimaki JFX200-2513 modelinde karar kılmanızda hangi faktörler etkili oldu?

Mimaki JFX200-2513 modelini bünyemize katmadan önce birçok markayı araştırdık, birçok Avrupalı üretici ile görüştük ve demolar yaptık. Ancak hem şimdiye kadar kullandığımız Mimaki makinelerimizden çok memnun olmamız hem de araştırdığımız diğer marka modellerde istediğimiz kaliteyi yakalayamamamız bizi JFX200-2513’e yönlendirdi. Araştırmalarımız süresince, farklı markaların bizim makinemize kıyasla fiyat, ödeme şekli ve boya maliyeti gibi hususlarda avantajı vardı; ancak biz deneyimlediğimiz ve memnun kaldığımız bir ürünü riske atmak istemedik. Üstelik kalitesinden son derece emin olduğumuz Mimaki markasının da kalitesi diğer markalara kıyasla çok öndeydi. Ayrıca daha önce Mimaki’nin diğer makineleriyle çok uzun saatler mesai yaptık. Normal koşullarda bu makinelerin böylesi yüksek performans göstermesi mümkün değil gibi görünür ama Mimaki UJF serisi ile 7/24 çalıştığımız zamanlar oldu. Dolayısıyla çok daha yüksek hızlı ve daha endüstriyel JFX200-2513 modelini alırken de tüm bu kıstasları göz önünde bulundurduk. Yatırımımızla ilgili de daha önce çalışmış olduğumuz Procolor ile görüştük ve satın alma sürecine girdik.

Mimaki JFX200-2513 modelini hangi özellikleri nedeniyle avantajlı buldunuz?

JFX200-2513, öncelikle saatte 25m² baskı hızı ve 2.5m x 1.3m’lik maksimum baskı alanı ile bizim için oldukça yüksek üretim kapasitesi sunuyor. Operatörlerimiz halihazırda UJF serisi kompakt masaüstü UV LED makineleri ile çalıştıkları için bu makineye adapte olmakta hiç zorlanmadılar. Makineyi çalışma saatlerimiz boyunca hiç ara vermeksizin kullanıyoruz ve performansından son derece memnunuz. Bu sayede müşterilerimize daha hızlı teslimat süreleri sunabiliyor ve gelen her türlü talebe en hızlı ve en yüksek kaliteli sonuçlarla yanıt verebiliyoruz.

Önümüzdeki süreçte farklı yatırım planlarınız var mı?

Önümüzdeki altı ay içinde de ikinci bir JFX200-2513 modeli alma hedefimiz var. Şu anda birçok kurumsal müşteri ile çalışıyoruz. Daha sonra bu portföyümüze ev dekorasyon ve mimari gibi alanları da eklemek istediğimiz için bu defa sert zemin boyası ile kurulacak ikinci Mimaki JFX200-2513 modelini alacağız. Böylece hizmet verdiğimiz alanları genişleterek, daha karlı iş olanakları yaratmak ve işletmemizi büyütmek niyetindeyiz. Şu anda bu yatırımlar için ekibimizi yenileyecek, işletme düzenimizi ona göre planlayacak, altyapımızı hazırlayacağız. Çok hızlı koşmadan emin bir şekilde hedefimize ilerlemek istiyoruz.

IMG_9217Satış öncesi ve sonrasında Procolor’un size sunduğu kolaylıklar oldu mu?

Satış aşamasında Procolor’u bizlere sunduğu fiyat avantajı ve ödeme koşulları nedeniyle tercih ettik. Kendileri ayrıca makinenin kurulum aşamasından teknik ekibimize verdikleri eğitime kadar her türlü konuda özveride bulundular. Kendilerine sizin aracılığınız ile teşekkür etmek isteriz.

Print Friendly, PDF & Email