Oluşum Dijital makine parkuruna 3 Adet Platinum birden ekledi

Endüstriyel reklam sektöründe yatırımlar hızlandı. Oluşum Dijital A.Ş., makine parkuruna SDS firmasının satışını yürüttüğü 3 adet Platinum serisi dijital baskı makinesi ekledi.

Oluşum Dijital A.Ş. Türkiye’nin her yerine 7/24, reklamcılara, tabelacılara, matbaacılara ve ajanslara, sektörün büyümesi için üstlendiği misyon, uygun fiyat politikası ve sarsılmaz güven ilkesi ile üretim faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Firma kısa bir zaman öce makine parkuruna yeni yatırımlar gerçekleştirdi. Yatırım ihtiyacında birçok kriteri göz önünde bulunduran firma yaptığı araştırmalar neticesinde SDS’nin satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüttüğü Platinum serisine ait 3 adet dijital baskı makinesini bünyesine kattı. Yatırımla ilgili olarak Oluşum Dijital A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Salim Güneş sorularımızı yanıtladı.

Firmanızı tanıtır mısınız, ne zaman kuruldu, ne tür faaliyetler yürütmektedir?

Salim Güneş: Kurulduğu günden itibaren dijital baskı ve reklam ürünleri imalatında sektöre farklı ve dinamik bir soluk getirmiş olan Oluşum A.Ş. ailesi olarak ilk gün ki heyecanla 9. Yılımızda da yeni yatırımlarla, yeni başarıları çözüm ortaklarımız ile birlikte yakalamanın gayreti içerisindeyiz. Oluşum A.Ş. Türkiye’nin her yerine 7/24 hizmet sunmakla birlikte son kullanıcıya satış yapmayıp, sadece reklamcılara, tabelacılara, matbaacılara ve ajanslar ile son kullanıcı olmayan mimari üretim yapan firmalarla çalışarak sektörün gelişme ve genişlemesi için üzerine aldığı misyon, uygun fiyat politikası ve sarsılmaz güven ilkesi ile üretim yapmaktadır Yüksek kaliteden ödün vermeyen bir firmayız. Bu nedenle teknolojik ve ticari gelişmeleri en iyi şekilde takip ederek, sektöründe lider ve saygın markaların, makine ve ekipmanlarını sürekli güncelleyerek parkurumuza dahil etmeye devam etmekteyiz. Bu sayede yüksek çözünürlük ve canlı renklerle her tür zemine yekpare ve parça olarak baskı yapabilme kabiliyetine sahibiz, Kutu harf imalatımız başta olmak üzere CNC, pleksi lazer, fiber lazer, tam otomatik kutu harf makinası, lazer kaynak teknolojisi ile kutu harf üretimi ve spesifik reklam ürünlerinin imalatını üstün kalite standartları ile üreterek, tüm imkanlarımızı Akdeniz bölgesi başta olmak üzere ülkemiz reklamcılarına ve çözüm ortaklarına sunmaktayız. Son olarak makine parkurumuza Platinum serisine ait 3 adet dijital baskı makinesini eklemiş bulunuyoruz.

Yatırımı gerçekleştirdiğiniz Platinum serisi tercihinizde sizi bu makineye yönlendiren kriterler neler oldu?

Salim Güneş: Firmamız fason baskı ve kutu harf imalat merkezi olarak işinin profesyoneli firmalara hizmet üretmektedir. İşinin ehli firmalara üretim yapmak ve yüksek beğeni seviyesini yakalamak kalite seviyenizi de yukarılarda tutmanızı gerektiriyor. Bu nedenle Dünya da ve ülkemizde alanında en iyi makinaları araştırmak ve sektörümüze kazandırmak mecburiyetindeyiz. İmalat sürecimizin kesintisiz olabilmesi için de hizmete aldığımız makinaların kesintisiz servis ve bakımını sunabilecek güvenilir firma olması tercihimiz için çok önemli. Tüm bu değerlendirmelerimiz neticesinde SDS firmasının, yüksek baskı kalitesi hız ve süreklilik beklentimizi karşılayan PLATINIUM serisi makinalarını tercih ettik.

Kurulan makinelerin teknik özellikleri ve muadillerinden farklı özellikleri hangileridir.

Salim Güneş: Makine parkurumuza eklemiş olduğumuz 3 Adet Platinum baskı makinesi diğer emsal makinelerden farklı teknik özelliklere sahiptir, bunlardan bazıları şu şekildedir;
Konica Minolta 1024i Kafalara sahip olup saatte 210 metrekare baskı hızına ulaşabilmektedir. Pnömatik Otomatik temizleme ünitesi sayesinde çok hızlı ve el değmeden temizlik yapabilme imkanı sağlamaktadır, CMYK Lc ve Lm Renk seçenekleri ile daha doğru renkler ve yüksek çözünürlüklü baskılar elde edilebilmektedir, 3 bölüm ve emiş gücü ayarlanabilir vakum sistemi sayesinde kullanılan malzemelerin daha düzgün ilerlemesi sağlanmaktadır, Baskı esnasında otomatik açılıp kapanabilen 4 bölüm çift sıra infrared kurutma sistemi ile çok hızlı baskılar alınabilmektedir, 720×2880 dpi maksimum baskı çözünürlüğü sayesinde ışıklı baskılarda yüksek kalite ve doğru renk sonuçları elde edilebilmektedir. Platinum baskı makinelerinde Emniyet sensör özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde iş kazalarının önüne geçilmiştir. Ayrıca baskı kafalarının zarar görmesi engellenmektedir. PCI Express ve fiber optik bağlantı ekipmanları ile veri transferi sorunsuz ve hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.

Fuarları ziyaret ediyor musunuz?

Salim Güneş: Fuarlar bizlere sektörde ki gelişmeleri görebilme, yeni teknik ve uygulamalardan haberdar olabilmenin yanında sektör aktörleri ile de bir araya gelebilme imkanı sunuyor. Dolayısıyla sektörümüzle ilgili iki fuarı da takip ettik. Ancak son yıllarda internetinde daha yaygın kullanılması ile birlikte katılım çeşitliliğinin yeterli düzeyde olmadığını görüyoruz. Bizim gibi her tür gelişmeyi yakından takip eden firmalar için etkileşime girebileceğimiz firma sayısı kalitesi ve çeşitliliği önem arz etmekte. Daha kapsamlı ve katılımın daha yoğun olduğu fuar programları düzenlenmesi temennimizdir.

Print Friendly, PDF & Email