Set Ankara Reklam üretimdeki çeşitliliğini artıracak

Ömür İltaş: “2018 yılındaki hedeflerimizin başında öncelikle satış potansiyelimizi ve makine imalat çeşitliliğimizi olacak. Bu anlamda hem üretim hem de ithalat noktasında kalite ve performans odaklı çözümlerle sektöre yenilik sunmaya devam edeceğiz”

Set Ankara Reklam, 2018 yılında lazer üretimindeki çeşitliliğini artırmayı hedefliyor. Firmanın lazer makineleri özellik ve avantajlarıyla dikkat çekerken, ürünleri geliştirme noktasında da çalışmaları yoğun bir tempoda sürdürüyor. Yine Set Reklam, dijital baskı ve UV cihazlarda da kalite ve performans odaklı çözümler sunmaya devam edecek. Firmanın çalışmalarıyla ilgili olarak Set Ankara Reklam Şirket Müdürü Ömür İltaş sorularımızı yanıtladı.

Set Reklam Makineleri için 2017 yılı nasıl geçti? Ağırlıklı olarak satışlarınız hangi ürünlerde yoğunlaştı?

Ömür İltaş: 2017 yılında özellikle imalatını yapmış olduğumuz laser makinelerimiz konusunda başarılı olduğumuz bir yıl oldu. Yerli üretim makinelerimiz konusunda verimli sonuçlar elde ettik. Ayrıca portföyümüzdeki dijital baskı makinelerimiz ve UV makinelerimizin satışında da kaliteli ve performanslı makineler getirmeye devam ediyoruz. 2017 sonunda Uzakdoğu ziyaretimizde önemli firma bağlantıları yapmış bulunmaktayız. 2018 yılında sektörün ihtiyaç duyabileceği farklı makineler piyasaya süreceğiz. Biz bu konuda 2017 yılında çözümü müşterilerimize alternatif ödeme koşulları ve makineleşme yatırımının önemini birebir ziyaretlerimizde anlatarak satışımızı arttırdık. 2018 yılında da aynı satış ilkeleriyle satışlarımızı arttırma yolunda gayret göstereceğiz.

Set Reklam Makineleri’nin satışı ve üretimini yaptığı makineler hakkında bilgi verir misiniz?

Ömür İltaş: 2017 yılında Set Reklam Makineleri olarak belirlediğimiz hedeflere ulaştık. Özellikle Türkiye’de üretimine başladığımız Lazer Makinelerde başarılı ve kararlı sonuçlar aldık (yerli imalatına başladığımız Laser imalatında güzel ilerlemeler kaydettik). Makinelerimiz model ve özellik olarak kullanan firmalar tarafından oldukça beğeni topladı. Modern görünümüyle yeni bir konsept sunan laser makinelerimizi 2018 yılında yeni modellerle daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında daha farklı makinelerin imalatı için çalışmalarımız devam etmekteyiz.

2018 yılında yeni proje ve çözümleriniz olacak mı? Bu noktada ne tür çalışmalarınız var?

Ömür İltaş: Firmamız 2018 yılı başında Yerli Üreticisi Belgesi almaya hak kazanmış olup, bu bağlamda üretim potansiyelimizi arttırmayı hedefliyoruz. Reklam sektörü değişimin ve müşteri taleplerinin çok hızlı değiştiği bir sektör konumundadır. Bu durumu kontrol altında tutmak ve güncel olarak takip edebilmek için imalat konusunda artan tabela ve diğer imalat yöntemlerinde değişen tercihleri ve ihtiyaçları duyulan makineleri iyi gözlemleyip ona göre bir satış ve stok yöntemi geliştirmek gerekiyor. Firmamız bu konuda sektörü ve müşterileri iyi gözlemleyerek uygun ve verimli satış ve hizmet yöntemi izlemeye özen göstermektedir.

Set Reklam Makineleri çok geniş bir yelpazede çözüm sunuyor. Bu çözümleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Ömür İltaş: Set Reklam Makineleri olarak uzun yıllardır sektörün içindeyiz. Bu konuda yıllardır müşterilerimize aradığı birçok ürünü en uygun fiyata ve en kaliteli şekilde kendilerine ulaştırmayı ilke edindiğimiz için artık müşterilerimiz bir ürünü veya makineyi araştırmaya başladığında Set Reklam Makinelerinde bulabileceğini düşünüp bize ulaşmakta ve ihtiyaçları ile ilgili çözüm bulmaktadır. Bu konuda müşterilerimizin talepleri karşılamak ve bu imajımızı kırmamak için gerekli gayreti daha uzun yıllar göstermek niyetindeyiz.

Başarı ekip işidir. Ekibiniz ve çalışma prensiplerinizden bahseder misiniz?

Ömür İltaş: Set Ankara Reklam Makineleri olarak Ankara merkezli olmak üzere Ankara ve İstanbul’da bulunan satış personelimiz ve teknik servis ekiplerimizin özverili çalışmaları sonucu müşterinin ihtiyacını karşılamak ve problemleri en kısa sürede çözmek için gayret göstermekteyiz. Bu konuda personelimizi yurt içi ve yurt dışında alanlarında en iyi şekilde kendilerini yetiştirebilmeleri için eğitim olanakları sağlanmaktadır. Yeri gelmişken gayretli çalışmalarından dolayı değerli personelimize ayrıca teşekkür etmek isterim.

2018 yılında daha çok hangi ürünlere yoğunlaşmayı planlıyorsunuz?

Ömür İltaş: Firmamız için 2018 yılı hedefleri arasında öncelikle satış potansiyelimizi ve makine imalat çeşitliliğimizi arttırmaktır. 2018 yılındaki hedeflerimiz arasında müşterilerimizin makine portföyüne daha kaliteli ve devamlılığı olan alternatif makineler kazandırmak için çalışmalar yapmak temel amacımızdır. Hem müşterilerimizin ve hem firmamızın memnun olacağı bir bir yıl olacağını temenni ediyoruz.

Endüstriyel reklam sektörünün gelişimini nasıl görüyorsunuz?

Ömür İltaş: 2016 yılında ve daha sonraki yıllarda reklam sektörünün ve bütün sektörlerin önüne açacak konuların başında öncelikle Türkiye ekonomisi başta olmak üzere, dünya ekonomisinin ve yurtdışı komşularımdaki ilişkilerimizin düzelmesi temennimizdir. Bu alandaki olumlu gelişmeler tüm sektörlerdeki psikolojik huzursuzluğu kıracak ve piyasalara yeni bir hareket kazandıracaktır kanaatindeyim.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Ömür İltaş: 2018 yılının tüm ülkemiz ve sektörümüz için, yurtiçi ve yurtdışı etkenlerden kaynaklanan olumsuz havanın dağıldığı, güvenlik ve huzur sorunlarımızın çözüldüğü, ekonomik engellerin ortadan kalktığı verimli bir yıl olmasını temennisi ile herkese sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim.

Print Friendly, PDF & Email