Set Reklam Makineleri Ar-Ge çalışmalarıyla ürün portföyüne yenilikler ekledi

Ömür İltaş: “Özellikle Pandemi döneminde de ihtiyaç duyulan özel koruma kabinleri ve sosyal mesafeyi kuruyacak pleksi panellerin imalatında kullanılan Laser makinelerimiz ve Pleksi büküm makinelerimizin imalat çeşitliliğini arttırıp bu konuda ihtiyaç duyulan makineleri müşterilerimize zamanında teslim edip, sürecin en faydalı şekilde geçirilmesi için katkıda bulunmaya çalıştık”

Set Reklam Makineleri’nden Ömür İltaş, yaşanan pandemi sürecinin etkileri ve piyasaların normalleşme çabaları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yaşanan pandemi sürecinin etkilerinin azaldığı bir dönem içine girdik. Piyasalardaki arz talep dengesi oluşmaya başladı. Piyasalara ait sizin izlenimleriniz nelerdir?

Ömür İltaş: Pandemi döneminde yaşanan sıkıntılar bütün ekonomiyi etkilediği gibi reklam sektörümüzü de özellikle olumsuz etkiledi. Bu dönemde işler durma noktasına geldi. Piyasalarda pandemi döneminden dolayı sağlık sektöründe, kamu ve özel alanlarda reklam sektöründeki imalatçı arkadaşlar yapabileceği farklı ve yeni ihtiyaçlarda doğmuş oldu. Bir taraftan da reklam sektörümüz için yeni alanlar açılmış oldu. Bu tarz işleri yaparak ta reklam sektörümüzde ayakta durmaya çalıştığı bir dönem oldu.

Son dönemde satışına yoğunlaştığınız ürün grupları hangileridir? Bu ürünlerin özellikleri ve kullanıcıya sağladığı avantajlar hakkında bilgi verir misiniz?

Ömür İltaş: Set Ankara Reklam Makineleri olarak Pandemi döneminden dolayı daha çok Ar-Ge çalışmaları üzerinde durduk. Özellikle Pandemi döneminde de ihtiyaç duyulan özel koruma kabinleri ve sosyal mesafeyi koruyacak pleksi panellerin imalatında kullanılan Laser makinelerimiz ve Pleksi büküm makinelerimizin imalat çeşitliliğini arttırıp bu konuda ihtiyaç duyulan makineleri müşterilerimize zamanında teslim edip, sürecin en faydalı şekilde geçirilmesi için katkıda bulunmaya çalıştık.

Pandemi nedeniyle bu sene sektörümüzle ilgili fuarlar gelecek yıla ertelendi. Bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ömür İltaş: Fuarların ertelenmesinden ne kadar memnun olmasak da, yaşadığımız şu özel durumdan dolayı ertelenmesini doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz. Fuarların ertelenmesi her satıcı firma gibi bizimde istemediğimiz bir durum tabi ki. Yurt içindeki ve yurt dışındaki alışverişimiz olan müşteriler ile yüzyüze görüşmenin olumlu etkisinden mahrum kalmış olduk. Özellikle bizim gibi yurtdışı pazarına açılmak isteyen firmalar için fuarların etkisi büyük oluyor. Umarım önümüzdeki yıl sağlık, ekonomi ve uluslararası ilişkiler konusunda bir problemimiz kalmaz ve hem iç piyasada hemde dış piyasada güzel işler yaparız.

Fuarların olmadığı bu dönemde satış ve pazarlama politikanızda bir değişiklik olacak mı? Bu dönemde farklı bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

Ömür İltaş: Türkiye’nin Laser Makineleri, Pleksi büküm makineleri ve birçok farklı makine üretimi konusunda yerli imalat yapan bir firma olarak fuarların olmadığı dönemlerde özellikle imalat sektörünün Pandemi döneminde üretim ve satış imkanı bulacakları ve piyasada üretimin içinde olabilecekleri bulunacakları makinelerin tanıtım ve üretimini yapıyoruz. Bu amaçla da birçok Ar-Ge ürünlerin imalatına başlamış olduk.

Bu dönemde ürün portföyünüzde yenilik noktasında değişiklik oldu mu? Bununla birlikte yeni ürün eklemeyi düşünüyor musunuz?

Ömür İltaş: Bu dönemde ihtiyaca yönelik olarak birçok farklı modelde makine imalatı yapmış olduk. Makinelerimiz imalatçıları kolay ve pratik bir şekilde sağlık sektörüne, kamu ve özel kuruluşlara ihtiyaç duyulan tedbirler kapsamında pratik ve kolay bir şekilde üretip yapıp ulaştırmalarını imkan sağlamış oldu.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Ömür İltaş: Set Ankara Reklam Makineleri olarak Tüm dünyada ve ülkemizde yaşadığımız Pandemi döneminin bir an önce sona ermesini temenni eder, sağlıklı huzurlu ve güvenli bir ömür dileriz. Bu arada yeni eğitim döneminin de çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.

Print Friendly, PDF & Email