Şirin Reklam, yurt içi ve yurt dışı pazar payını artırıyor

Şirin Reklam, 4-8 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılayan Şirin Duba, fuardan memnun ayrıldı.

Şirin Reklam, 4-8 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılayan Şirin Duba, fuardan memnun ayrıldı. Şirin Reklam Genel Müdürü İlhan Usta sorularımızı yanıtladı.

Şirin Reklam olarak SIGN İstanbul Fuarı’na katılarak sektörle buluştunuz. Öncelikle bu yılki SIGN İstanbul Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz? Nasıl bir fuar oldu? Bu yıl ilk defa 5 gün olarak gerçekleşmesine ilişkin görüşlerinizi alabilir miyiz?

İlhan Usta: Öncelikle çok şükür, bizim açımızdan güzel ve bereketli bir fuar geçti. Son 5 yıllık süreci değerlendirdiğimizde en yoğun ziyaretçi trafiğinin olduğu yıl oldu. Fuarda sergilenen birçok makinenin üzerinde satışa yönelik ibareler vardı. Yine malzeme noktasında görüşme yaptığımız katılımcı firmalar memnun olduklarını ifade ettiler. Standımızda beş bin broşür ve promosyon malzemesi dağıttık. Fuar sonrası geri dönüşlerde oldukça verimli oldu. Fuarda satış yaptığımız yerli ve yabancı tüm müşterilerin ürünlerin gönderimini sağladık. Yurt içinde Türkiye’nin her noktasına malzeme gönderirken, yurtdışında özellikle Almanya, Yunanistan, Suriye, Irak, İran, Kosova, Azerbaycan, Lübnan, Makedonya, Katar ve Ortadoğu ülkelerinden ciddi siparişler aldık. Portföyümüze her yıl bir yabancı ülke ve müşteri ekliyoruz. Bu doğrultuda fuarı ziyaret edenlere ve fuar organizatörüne teşekkür ediyorum.

Şirin Duba olarak yenilik noktasında neler yapıyorsunuz?

İlhan Usta: Son yıllarda ürün çeşidini artırmaktan ziyaret kaliteyi artırmaya yönelik çalışmalar içindeyiz. Çok şükür, bugüne kadar sunduğumuz tüm ürünler beğeniyle karşılandı. Çok sadık bir müşteri kitlesine sahibiz. Müşterilerin bizi tercih etmesindeki en büyük etken de her zaman aynı kalitede ürün sunuyor olmamızdan kaynaklanmaktadır. Bizimle bir defa çalışmaya başlayan zaten bizi bırakmıyor.

2018 yılına ilişkin beklentileriniz neler olacak? Sektörün genel durumuna ilişkin görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?   

İlhan Usta: Her geçen gün büyüyen bir firma konumundayız. Zaman zaman piyasalarda oluşan dalgalanmalara çok fazla kafa yormamak gerekir. Ticaretin içinde bunlar mutlaka olacaktır. Basamakları bir bir çıkan bir firmayız. Böyle olduğu zaman bulunduğumuz yeri biliyoruz ve duruma göre önlemimizi kolay alabiliyoruz. Müşteri sadakatine önem veriyoruz. 2018 yılının da güzel geçeceğini umuyoruz.

Son olarak bir mesajınız var mı?

İlhan Usta: Tüm sektörümüze hayırlı işler, hayırlı kazançlar ve hayırlı müşteriler diliyorum. 2018 yılının ülkemiz ve sektörümüz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Print Friendly, PDF & Email