SY Dijital tekstilde baskıda en iyilerle yoluna devam ediyor

Dijital tekstilde Sensient boyalarının Türkiye temsilciliğini yürüten SY Dijital, Pimms Group’un Türkiye distribütörü olduğu Homer Dijital baskı makinelerinin bayiliğini üstlenerek portföyünü güçlendirdi.

Tekstil sektörüne proje ve mühendislik hizmeti vermek amacıyla kurulan SY Dijital, kısa sürede bünyesine kattığı markalarla yoluna başarıyla devam ediyor. Sensient boyalarının Türkiye temsilciliğini yürüten SY Dijital, Pimms Group’un tekstil çözümlerindeki bayiliğini üstlendi. SY Dijital yeni çözümlerini ilk kez katıldığı Fespa Eurasia Fuarı ziyaretçileriyle buluşturdu. Fuarın ardından SY Dijital Genel Müdürü Serkan Yabeyli sorularımızı yanıtladı.

Öncelikle SY Dijital’in çalışmaları ve katıldığınız fuarla ilgili olarak bilgi verir misiniz?

Serkan Yabeyli: SY Dijital Tekstil Proje Mühendislik, geçmiş tecrübelerimizin ışığı altında kurduğumuz bir firmadır. SY Dijital, tekstil sektöründe bir bütün olarak ele alınması gereken makine, boya veya yazılım konularına yoğunlaşarak tam bir çözüm ortağı olmayı başarmış bir firmadır. Bu noktada Sensient boyalarının Türkiye temsilciliğini yürütmekteyiz. Son olarak Pimms Group firmasını tekstil ürünlerinin bayiliğini üstlenmiş bulunuyoruz. Satış ağımız ne kadar güçlenirse güçlensin biz kendimizi bir proje ve mühendislik firması olarak tanımlıyoruz.

SY Dijital olarak Fespa Eurasia Fuarı’na katıldınız. Fuarla ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Serkan Yabeyli: İlk kez Fespa Eurasia Fuarı’na katılım gösterdik. Bu noktada fuar gayet güzel geçti. Çok sayıda müşteriyle temas kurduk. Bizim için başarılı bir fuar oldu. Sensient ve Pimms Group ile dijital tekstil baskıda yenilikçi çözümler sunmaktayız.

Tekstil sektörünün gelişimini ve sizin ayrıcalıklarınız hakkında neler söylemek istersiniz?

Serkan Yabeyli: Türkiye bir tekstil ülkesi olarak gelişimini hızlı bir şekilde sürdürüyor. Günümüzde teknolojinin hızlı gelişmesiyle birlikte tekstil sektöründe bu gelişmelerden oldukça istifade ediyor. Temsilcisi olduğumuz Sensient firması boya teknolojisi olarak çok iyi bir noktada olan bir markadır. İsviçre merkezli Sensient boyaları, bütün büyük baskı kafa markalarıyla uyumludur. En az boya tüketimiyle en kaliteli baskıları elde etmek için sürekli Ar-Ge faaliyetleri yürütmektedir. Spor giyim, ev tekstili, bayrak, flama gibi çok farklı alanlarda kullanılan boyalar üretmektedir. Çevreci ve sürdürülebilir bir marka olması sebebiyle müşteriler tarafından talep görmektedir. Dijital baskı teknolojisinde satışını yürüttüğümüz Homer dijital baskı sistemleri de pazarda kendini kanıtlamış bir markadır.

Diğer taraftan biz bakış açısı olarak sadece makine, boya veya yazılım satmak hedefinde olan bir firma değiliz. Biz konuya bir bütün olarak bakıp, en iyilerle ilerliyoruz. Bunun yanında SY Dijital firmasının ticari ünvanı da SY Dijital Tekstil Proje Mühendislik Limited şirketidir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına bir proje olarak bakmaktayız. Müşteriye sadece boya göndermek yerine, gidip deneme proseslerini, oluşabilecek aksaklıkları giderip müşteri memnun olduktan sonra ayrılıyoruz. Bu noktada konusunda uzman ve deneyimli bir ekibe sahip olduğumuzu söylemek isterim.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Serkan Yabeyli: Tekstilde daha iyi sonuçlar elde etmek için kalifiye eleman konusuna önem vermelerini tavsiye ediyorum.

Print Friendly, PDF & Email