Tünel Dijital, 2018’de büyüme hedefliyor

Tünel Dijital, kuruluş tarihinden bu yana ciddi bir büyüme trendi göstererek, açık hava reklamcılığından dijital baskı sektörüne kadar geniş bir yelpazede hizmet vermeye devam ediyor.

Adapazarı’nda 2009 yılında Copy Center olarak faaliyetine başlayan Tünel Dijital, aradan geçen dokuz yılda ciddi bir büyüme trendi göstererek, açık hava reklamcılığından dijital baskı sektörüne kadar geniş bir yelpazede hizmet vermeye devam ediyor. Bu yıl başarılı bir yıl geçirdiklerini ve önümüzdeki yılda büyüme trendinin devam edeceğini kaydeden Tünel Dijital Genel Müdürü Zafer Bekdemir, şunları söyledi: “Piyasaların durgunluğu ve dövizdeki artışa rağmen, yatırımlarımıza devam etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Yatırım yapmadığımız ve yerimizde saydığımız zaman, bu durum bizi olumsuz etkileyecektir. Sektörümüzün geleceği parlak ve pazarımız geniş. Müşterileriniz büyüdükçe, sizin de büyümenizin önünde sizden başka engel kalmıyor. Bu sebepten, gelecek bizim elimizde” dedi.

2017 ve 2018 makine yatırımları devam ediyor  

Bu yıl başarılı bir yıl geçirdiklerini ve gelecek yılın bu yıldan daha başarılı olması için çalıştıklarını ifade eden Zafer Bekdemir, 2017 ve 2018’de makine yatırımına devam ettiklerini belirtti. Yatırım yapmanın büyümenin anahtarı olduğunu anlatan Zafer Bekdemir, konuşmasına şöyle devam etti: “2017 yılında, Xerox Versant 80 ve D125 makinelerini, makine parkurumuza dahil ederek yatırımlarımıza devam ediyoruz. 2017 yılı hedeflerimiz doğrultusunda devam ediyor ve 2016’ya göre ciddi bir büyüme kaydettik. 2018 yılının sıkıntılı geçeceğini, piyasalardan, dövizdeki artıştan ve dünya genelindeki savaşlardan görebiliyoruz. Fakat biz, yatırımlarımıza devam ederek, yeni istihdamlar sağlamalıyız. Gelecek yıl, bu yıldan daha fazla bir büyüme hedefimiz var” diye konuştu.

Sektörünün liderleri arasında yer alıyor

Müşterilerin ihtiyaçlarını en doğru ve zamanında giderirken, en uygun fiyatı sunduklarını ifade eden Zafer Bekdemir, şunları kaydetti: “Tünel Reklam’ın, sektöründe işini kaliteli yapan, zaman kavramını doğru değerlendiren, kaliteden hiçbir zaman taviz vermeden müşterisine en kaliteli ürünü doğru zamanda ve uygun fiyatta müşterisine sunan firma olarak bilinmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Sektörümüzde, her zaman lider firmalar arasında yer alacağız. Hedefimiz, gerekli olan yatırımları yaparak, bölgemizde sektörümüze katkı sağlamak ve ihtiyacı olan firmaların aklına ilk gelen tedarikçi olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde gidermektir. Sektörümüzde çok kaliteli firmalar var ve hep beraber iyi yerlere gelmemiz gerekiyor. Bunun için birinci önceliğimiz, rakip değil, dost olabilmemizdir. Bu olduğu sürece, teknolojiyi de daha rahat takip ederiz, tedariği daha rahat sağlarız, istihdamda faydamız olur birbirimize. Böyle olduğumuz sürece, hedeflere ulaşmamız daha kolay olacaktır” şeklinde konuştu.

Lidya Grup’u herkese tavsiye ederim

Lidya Grup’tan aldığı hizmetin memnuniyetine vurgu yapan Zafer Bekdemir, şunları söyledi: “Lidya Grup ile 2010 tanıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Lidya Grup’tan Xerox 560, Versant 80, D125, Epson 50610, Epson 7000 makinelerini aldık. Bu makinaların tamamı, işimize müthiş katkı sağladı. Bu makinelerin ileri teknoloji olması ve bunları kullananların insan faktörün bazen yeterli bilgiye sahip olamamasından, sorunlarımız oldu. Bu durumlarda, Lidya Grup’un makinelerinin arkasında olarak, hızlıca müdahale etmesi, bize büyük katkı sağlıyor. Lidya Grup’tan çok memnunuz. En büyük sebebi de, verdiğimiz paranın karşılığını alabilmemizdir. Ticaret tek taraflı olmaz, para kazanmadığı sürece kimse memnun kalmaz. Para kazanmak isteyen herkese Lidya Grup ile işbirliği yapmasını tavsiye ederim” dedi.

Tünel Dijital’in başarı öyküsü

2009 yılında, Adapazarı’nda 20 metrekarelik bir dükkanda, 1 renkli, 1 siyah beyaz, cilt makinası, süblimasyon baskı v.s gibi makinalarla Copy Center sektöründe hizmet vermeye başladı. 2011 yılında Sakarya’nın en iyi makinalarından birini alarak, Açıkhava Reklamcılığı sektörüne 2.şube olarak hizmet vermeye devam etti. 2015 yılında Sakarya’nın yerel matbaalarından biriyle ortaklık yaparak, matbaa sektörüne giriş yaptı. 2015 yılında büyük bir hamle ile 750 metrekare kapalı, 500 metrekare açık olmak üzere, 1.250 metrekare alanda üretime devam ediyor.  2016 yılında, 4 arkadaş reklam makinaları sektöründe 3 adet uzak doğu firmasının bayiliğini alarak, reklam makinaları satışı üzerine bir şirket kurdu. 2017 yılı itibariyle Serdivan bölgesindeki merkez ofisinde; baskı merkezi, tabela imalatı ve grafik tasarım faaliyetlerine devam ediyor. Çarşı Şubesi Copy Center olarak, matbaası Tığcılar mahallesinde, makine satış şirketi Erenlerde olmak üzere faaliyetlerini sürdürüyor. Tünel Dijital bünyesindeki 19 kişilik bir ekiple başarıdan başarıya imza atmaktadır.

 

Print Friendly, PDF & Email