Vira Dijital yoğun tempoda çalışıyor

Vira Dijital, HandTop ürünlerinin kalitesi ve Pimms Group’un pazar gücü ile 2018 yılında hızlı bir büyüme hedefliyor.

Vira Dijital, HandTop çözümlerini 7-10 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Fespa Eurasia Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşturdu. HandTop çözümlerinde bayisi olduğu Pimms Group standında fuara katılan Vira Dijital Genel Müdürü Barkın Övünç ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Vira Dijital yoğun bir tempo içinde çalışmalarımızı sürdürüyor. Bu anlamda çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Barkın Övünç: Vira Dijital olarak yoğun bir tempo içinde çalışmalarımız sürdürmekteyiz. Son dönemde UV konusundaki çalışmalarımıza ağırlık vermiş durumdayız. HandTop ürünlerinde Pimms Group bayisi olarak hizmet vermekteyiz. Bugüne kadar 3 adet hibrit makine satış ve kurulumu gerçekleştirdik. Fespa Eurasia Fuarı ile birlikte fuarda da yoğun bir taleple karşılaştık. Buna ilave olarak Nutec boyalarının satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmekteyiz. Öte yandan baskı malzemeleri konusunda ithalatını yaptığımız vinillerde portfyümüzdeki diğer ürün grubunu oluşturmaktadır. Bu geniş çözüm ağıyla hizmetlerimizi müşteri odaklı yürütmeye devam etmekteyiz.

HandTop grubunda satışını yaptığınız ürünler hangileridir?

Barkın Övünç: HandTop UV grubunda, flatbed olarak 4 farklı ölçü var. Bu makinelerde Ricoh ve Kycera kafa olarak ayrılmakta. Dünyada ilk olarak piyasaya sunulan 3 sıra Ricoh kafalı flatbed makineler, aynı anda beyaz, lak ve renk basabilmekte. Bu özelliği kullanıcıya hız ve kalite avantajı sağlamaktadır. HandTop hibrit grubunda da 3 farklı modelle birlikte iki farklı kafa teknolojisi sunulmaktadır. Biz ağırlıklı olarak Kycera kafalı makinelerde ilerlemekteyiz. Kycera kafalar, çok daha hızlı ve çok keskin baskı sonuçları sunmaktadır. Yine maliyet ve hız açısından ciddi avantajlara sahiptir. Özellikle barisol ve ışıklı kasa yapan firmalar, Kycera kafalı hibrit makineleri tercih etmektedir. Kycera kafalı 320 ebatlı modeller saatte 136 metrekare baskı hızına sahiptir. 4-6-10 pl aralığında değişen grayscale özelliği Caldera Grand rip ile oldukça düşük boya sarfiyatı sağlamaktadır. Bu anlamda boya sarfiyatında dünya standartlarının altına inmiş durumdayız.

Fespa Eurasia Fuarı’na ait izlenimlerinizi öğrenebilir miyiz?

Barkın Övünç: Fuara bayisi olduğumuz Pimms Group standında katılım gösterdik. Fuarın ilk iki günü oldukça sakin geçti. Son iki günü ise biraz daha hareketliydi. Standımıza gelen misafirlerimize makinelerimizi hakkında bilgiler aktardık. Genel anlam sakin bir fuar oldu ancak yaptığımız görüşmelerden memnun kaldık.

Müşterilerden aldığınız izlenim doğrultusunda piyasanın yatırım iştahını nasıl buldunuz?

Barkın Övünç: Aslında birçok müşteri yeni yatırım yapmak istiyor. Özellikle yeni teknoloji makinelere yatırım planlayan ve düşünen çok sayıda müşterimiz var. Buna karşı dünya ve Türkiye piyasalarındaki belirsizlik ortamı ile döviz kurlarındaki hareketler müşterileri bekle-gör politikasına yöneltiyor. Bazı belirsizliklerin netleşmesiyle birlikte 2018 senesinin yatırım yılı olacağını tahmin ediyorum. Yenilik arayışında olan sektörümüzün bu yatırımlara ihtiyacı var.

Son yıllarda UV daha çok tercih ediliyor. Bunun sebebi nedir?    

Barkın Övünç: Öncelikle sağlık açısından tercih ediliyor. UV, sağlığa ve çevreye zararlı faktörlerin olmadığı bir teknolojidir. Bunun yanında kullanıcılar, özellikle iç mekan ve dış mekan farketmeksizin tüm ışıklı uygulamalarda daha canlı baskılar istiyor. Bu canlı baskılarda UV ile daha kolay bir şekilde elde edilmektedir. Yine bir diğer avantajı doğrudan istenilen materyal üzerine baskı yapılabildiği için müşteriye zaman ve hız konusunda avantaj sağlıyor.

Teknik servis konusunda nasıl bir yapılanma içindesiniz?

Barkın Övünç: Vira Dijital olarak tüm Türkiye geneline hitap ediyoruz. Güçlü bir satış ve servis ekibine sahibiz. Bunun yanında Vira Dijital olarak sunduğumuz makinelerin her zaman arkasında durmaktayız. Türkiye’nin her noktasına 24 saat içinde makineye müdahale edebiliyoruz. Bir diğer avantajımız ise, makinelerimiz sürekli servis ihtiyacı hissettirmez. Teknik ekiplerimiz ağırlıklı olarak kurulum aşamasında müşteriye yoğun bir destek sağlarlar. Ardından makineler sorunsuz bir şekilde çalışır. Bu anlamda zaten satışını yaptığımız tüm makinelere güveniyoruz. Vira Dijital olarak her zaman sorunsuz teknolojiler sunmaktayız. Aksi durumda da makineye müdahale edecek teknik ekiplerimiz hazırdır.

Vira Dijital, HandTop ürünlerinde Pimms Group bayisi olarak hizmet veriyor. Bu işbirliğinin avantajları hakkında neler söylemek istersiniz?

Barkın Övünç: Pimms Group ve Selahattin Aygüler beyin sektördeki tecrübe ve gücünü kullanmak bize ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Pazarın büyümesi için bu tarz işbirlikleri son derece önemlidir. Pimms Group’un gücü ve Vira Dijital’in pazardaki etkinliğiyle pazarı birlikte büyütüp geliştireceğimize inanıyoruz.

Print Friendly, PDF & Email