Zenit LED, Neon Şerit LED ile vitrin ve mağaza uygulamalarına farklılık getirdi

Metin Eskimergen: “2019 yılında değişen ekonomik verilere rağmen, hizmet anlayışımız ile artan müşteri sayımız ve satışımız ile güçlü bir şekilde yolumuza devam etmekteyiz. Gelişime açık olup yeni hedefler belirlemekteyiz”

Zenit LED firmasından Metin Eskimergen, şehirleri, sokakları, mağazaları, vitrinleri güzelleştiren, sanat ve endüstrinin buluşup üretime dönüştüğü reklamcılık sektörüne yenilik ve hizmet sunan ve geliştiren bir firma olarak çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Zenit LED’ten Metin Eskimergen katıldıkları Fespa Eurasia Fuarı’nın ardından sorularımızı yanıtladı.

Fespa Eurasia 2019 Fuarı’nın ardından sizlerle birlikteyiz. Fuarı nasıl buldunuz? Bu noktada fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Metin Eskimergen: Dijital baskı, serigrafi baskı gibi alanların yoğun olarak sergilendiği Fespa Eurasia 2019’da led ve aydınlatma ürünlerine olan yoğun ilgiden ötürü çok memnun kaldık. Led aydınlatma, ışıklı tekstil çerçeveler gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Üretilen reklam malzemelerini, katma değerli ürünlere dönüştürmede önemli bir rol oynamaktadır. Bu bilinçle, reklam aydınlatmada her ihtiyaca cevap veren ürün grupları oluşturmak ve bunu Fespa Eurasia gibi önemli bir etkinlikte yerli ve yabancı ziyaretçilere sergilemek büyük bir zevkti. Yeni müşteriler tanımak, uzak müşteriler ile buluşup değerli sohbetler etmek, yeniliklerimizi gösterebilmek adına, Fespa Eurasia 2019 önemli bir fırsat olmuştur.

Fuarda çok sayıda ürün sergilediniz. Bu sergilenen ürünler hakkında biraz bilgi verir misiniz? Bununla birlikte ziyaretçilerin daha fazla ilgilendiği ürünler oldu mu?

Metin Eskimergen: Zenit Led olarak standımızda, ithalat ve üretimini yaptığımız reklam aydınlatma, endüstriyel aydınlatma ürünleri ve bunların güç kaynaklarını sergiledik. Ürün çeşidi ve satışı olarak çoğunlukla reklam aydınlatmaya hizmet vermekteyiz. Ancak led aydınlatma ürünleri hayatın her alanına girdiği için, talepleri karşılamak adına birçok ürün çeşidi oluşturmaktayız. Özellikle, 5cm’lik kutu harfte iz yapmayan yerli üretim lensli modül led çeşitlerimiz, 2,5cm’den aydınlatma yapabilen lensli tekstil bar led’lerimiz ve 12 farklı renge sahip 6mm 12V esnek neon şerit led’lerimize yoğun ilgi gösterilmiştir.

Yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçi noktasında fuarı nasıl buldunuz? Beklentilerinizin dışındaki ülke ve şehirlerden ziyaretçi ağırladınız mı?

Metin Eskimergen: Ticaretin başkenti İstanbul’un konumu, kolay ulaşım sağlanması, birçok üretici ve ithalatçıya ulaşıp ürün bulmanın rahatlığı ile birlikte yabancı ve yerli ziyaretçiler Fespa Eurasia’yı tercih etmişlerdir. Fuarın ilk günü Perşembe, yurtdışı ziyaretçilerinin yoğun ilgisi olmuştur. Özellikle Arap Ülkelerinden çok sayıda yabancı ziyaretçi standımızı ziyaret etmiş, ürün ve hizmetlerimiz hakkında kendilerine bilgiler verilmiştir. Yurtdışında yaşayan ve sektörde çalışan Türk vatandaşlarımızın da yoğun ilgisi bizleri mutlu etmiştir.

Gelen ziyaretçiyi analiz ettiğinizde daha çok hangi amaçla ziyaretler oldu?

Metin Eskimergen: Led aydınlatma yeni ve hızlı değişimlerin olduğu bir alan olduğu için kullanıcılar yakından takip etmektedir. Ürünleri tanımak, kullandıkları ürünlerin gösterdiği gelişmeyi izlemek, muadil ürün arayışı ve maliyetlerin iyileştirilmesi açısından ziyaretler sağlanmıştır. Satınalma görüşmelerinden çok ürün detaylarının ve fiyat bilgilerinin öğrenildiği görüşmeler yapılmıştır.

Sonuç itibariyle fuarların amacı alıcı ve satıcıyı buluşturmaktır. Bundan sonrasında sizin ürünleriniz ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda müşteri tercihinde, hem firma olarak hem de ürün bazında sizi ön plana çıkaran konular nelerdir?

Metin Eskimergen: Firmamız, yetkin kadrosu ile yenilikçi çözümler sunmak, Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları yapmak, müşterilerine rutin led ve montaj eğitimleri vermek suretiyle, üretimin birebir içinde olarak reklamcı iş ortaklarımız ile dirsek teması kurmaktadır. Bizleri ön plana çıkaracak olan hizmet kalitemiz, sunduğumuz çözüm odaklı yenilikler ve ürün çeşitliliği ile sürekli ön planda olmak ve sektöre yön vermeyi amaçlamaktayız.

Fuarla birlikte sektörün daha fazla hareketleneceğini düşünüyor musunuz? 2019 yılı genel olarak nasıl geçti? Yıllık performansınızdan memnun musunuz?

Metin Eskimergen: Fuar ve etkinlikler, ziyaretçilerimize yeni fikirler vermektedir. Örneğin yeni getirdiğimiz neon şerit led ile farklı vitrin ve mağaza uygulamaları başlamıştır. Fuarda sergilenip birçok müşteriye aktarılan bilgi sektöre çok hızlı yayılabilmektedir. Bu bağlamda yeni ve geliştirilen ürünlerin satışlarımızı hareketlendireceğine inanmaktayız. 2019 yılında değişen ekonomik verilere rağmen, hizmet anlayışımız ile artan müşteri sayımız ve satışımız ile güçlü bir şekilde yolumuza devam etmekteyiz. Gelişime açık olup yeni hedefler belirlemekteyiz.

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Metin Eskimergen: Şehirleri, sokakları, mağazaları vs. güzelleştiren, sanat ve endüstrinin buluşup üretime dönüştüğü reklamcılık sektöründe olmaktan dolayı mutluluk duymaktayız. Bu bilinçle farklılık katmak, gelişen teknoloji ve yeniliklere ayak uydurmak ve bunları anlık müşterilerimize sunarak zincirin güçlü bir halkası olmak gayretindeyiz. Dürüst ve ilkeli ticaret anlayışıyla, içinde bulunduğumuz sektöre maksimum fayda sağlamak, müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı amaçlamaktayız. Reklam sektörünün iyi gelişmeler gösterdiği, çok başarılı yeni bir yıl dileriz.

Print Friendly, PDF & Email