Fedrigoni & Unifol yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırladı

Alper Erdal: Fedrigoni – Unifol olarak SIGN İstanbul Fuarı’nda bu yıl yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok müşterilerimiz ile bir araya gelme fırsatı yakaladık.

Fedrigoni bünyesine katılan Unifol, SIGN İstanbul 2023 Fuarı ziyaretçileriyle buluştu. 21-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen farda Fedrigoni & Unifol, yerli ve yabancı ziyaretçileri standında ağırladı. Fuarda hem mevcut hemde yeni ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunan Fedrigoni, fuardan memnun ayrıldı. Fuarla ilgili olarak Alper Erdal, Dijital Teknik dergisinin sorularını yanıtladı.

SIGN İstanbul Fuarı başarılı bir şekilde tamamlandı. Bu yılda standınızda misafirlerinizle bir araya gelme fırsatı buldunuz. SIGN İstanbul 2023 Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Alper Erdal: Fedrigoni – Unifol olarak SIGN İstanbul Fuarı’nda bu yıl yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok müşterilerimiz ile bir araya gelme fırsatı yakaladık.

SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standınızı ziyaret eden misafirler, hangi teknoloji ve ürünlerinizi standınızda gördü?

Alper Erdal: Fuarda araç kaplama ile ilgili olarak yeni ürünlerimiz olan Ri-Jet C50 Ultimate Slide&Tack

araç giydirme için en üst düzey bir teknolojidir.

Ziyaretçilerin büyük bir bölümü fuarda yenilik arayışında oluyor. Sizin fuara özel sunduğunuz yenilikler oldu mu? Bu yeniliklere ziyaretçilerin ilgisi nasıldı?

Alper Erdal: Evet, Araç kaplama ürünleri ile Ultra Clear gibi yenilikçi ürünlerimizi fuarda tanıtma imkânı bulduk ve yoğun bir ilgi ile karşılaştık.

Fuar ziyaretçisini değerlendirmek isterseniz yurt içi ve yurtdışı noktasında nasıl buldunuz? Yurtiçi ağırlıklı hangi bölgelerde ziyaretçi aldınız?

Alper Erdal: Türkiye’nin her noktasından fuarda ziyaretçileri ağırladık. Yurt dışı noktasında ise Balkan ülkeleri Ortadoğu, Avrupa ve Asya ülkeleri olmak üzere ziyaretçiler standımızı ziyaret ettiler.

SIGN İstanbul Fuarı’nın sektör üzerindeki etkisi hakkında neler söylemek istersiniz? Fuarın sektör açısından öneminden bahseder misiniz?

Alper Erdal: Fuarın sektör açısından yıllardır vermiş katkı ve hizmetler yakından takip ettiğimiz ve gayet başarılı sektöre yapmış olduğu katkılar tartışılmazdır.

Fuara özel satış ve satışa yönelik görüşmeleriniz sizi memnun etti mi? Fuar ziyaretçilerinin gerçek profesyonel ve beklentileriniz doğrultusunda olduğunu düşünüyor musunuz?

Alper Erdal: Fuara özel yapmış olduğumuz satış görüşmelerin siparişe dönüşmesi bizleri gayet memnun etmiştir. Ziyaretçilerin profesyonel ne istediklerini bilen beklentilerini karşılayacak doğrultuda bizleri memnun etmiştir.

2023 yılını son çeyreğine girmiş bulunmaktayız. Son çeyrekle birlikte piyasalarda olumlu bir hareketlenme öngörüyor musunuz?

Alper Erdal: Son dönemde Parasal sıkılaşmanın ve piyasadaki faiz artışlar nedeniyle her firmanın kendine göre pozisyon belirlemesi gerektiğini ve koşulların zorlaşması ile birlikte firmaların yeni tedbirler alacağını düşünüyorum.

Son olarak fuar vesilesiyle endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Alper Erdal: Sektörün endüstriyel reklamcılık noktasında yeni teknolojik ürünlerin sergilendiği fuarda sektöre bu anlamda yön verici olmasından dolayı sektöre katkısının olumlu olduğunu düşünüyorum. Sektörü daha iyi yerlere taşımak için teknolojik imkanları kullanmamız gerekmektedir. Endüstriyel reklam sektörü, her geçen gün büyüyen ve bu büyüme ile kendini geliştiren bir sektör olması sebebiyle bizler de ürün yelpazemizle yer almaya ve katılmaya devam edeceğiz. Yurtiçi satış ve pazarlama faaliyetleri olarak cast ürünlerimizle ilgili olarak tüm Türkiye’de bulunan bayilerimize ve kullanıcılara eğitimler vermeye devam ediyoruz. Sektörde bu anlamda her türlü bilgiyi paylaşım noktasında olacağımızı da ayrıca belirtmek isteriz.

Print Friendly, PDF & Email