Folpa Genel Müdürü Recep Işığıbol: “2022 yılında başarılarımız artarak devam edecek”

Recep Işığıbol: 2021 yılında 28 yıldır olduğu gibi her türlü malzeme konusunda güçlü stokla hizmet vermeye devam ettik, malzemenin yanı sıra makinelerimiz de ilgi gördü. Mohican I3200 kafalı tek ve çift kafa olmak üzere UV ve eco solvent modellerimiz yurtiçi ve yurtdışından çok ilgi gördü.

Folpa Reklam, 2021 senesini başarılı ve hedeflerine ulaştığı bir yıl olarak tamamladı. Folpa Genel Müdürü Recep Işığıbol, “Banka kredisiyle değil, kendi öz sermayemiz, güçlü tedarik ağımız, tedarikçi ve müşterilerimizle güçlü bağlarımız her zaman dik durmamızı ve hedeflerimize ulaşmamızı sağlıyor” diye konuştu. Recep Işığıbol, Dijital Teknik dergisinin 2021 ve 2022 yılına ilişkin sorularımızı yanıtladı.

2021 yılının son çeyreği, döviz kurlarındaki dalgalanmalar nedeniyle oldukça zorlu geçti. Ancak alınan önlemler neticesinde kurlardaki tansiyon düşürüldü. 2021 yılına ait sizin bir değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Recep Işığıbol: Pandemi döneminde olmamız sebebiyle, küresel çapta hammadde, lojistik gibi birçok sıkıntı ile karşı karşıyayız. Döviz hareketliliği fiyat istikrarsızlığına yol açıyor, bu da hem üretici hem bizim gibi toptancılar hem de son kullanıcılar da olumsuz yansıyor. Son yapılan hamleler ile dövizin ateşi biraz düşürülmüş olsa da uzun vadeli plan yapabilmek için hala erken gibi gözüküyor.

Artık pandeminin etkilerinden çıkılmaya ve daha çok ticaret konuşulmaya başlandı. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Recep Işığıbol: İnsanlar artık pandeminin ekonomik etkilerinden korkmadan ticaret yapmak istiyor. Piyasalar, durağanlıktan kurtulmak ve harekete geçmek istiyor. İnşallah en kısa zamanda beklenen hareketliliğe kavuşabiliriz.

Yıl içinde yoğunlaştığınız ve piyasada tarafından daha fazla talep gören ürünleriniz neler oldu? Bunun yanında 2022 yılında sektöre yenilik noktasında sunduğunu ürünler oldu mu?

Recep Işığıbol: 2021 yılında 28 yıldır olduğu gibi her türlü malzeme konusunda güçlü stokla hizmet vermeye devam ettik, malzemenin yanı sıra makinelerimiz de ilgi gördü. Mohican I3200 kafalı tek ve çift kafa olmak üzere UV ve eco solvent modellerimiz yurtiçi ve yurtdışından çok ilgi gördü.

Dijital baskı teknolojilerinin kullanım alanlarının yaygınlaşmasının firmanıza ve satışlarınıza olumlu etkileri oldu mu?

Recep Işığıbol: Her sektörün buluştuğu tek sektör olarak, biz de üzerimize düşen görev ve sorumlulukların farkındayız, bunun için ürün yelpazemizi her geçen gün arttırıp, tekstil, mobilya, otomotiv, mimari vb. sektörlere hem malzeme hem de dijital baskı makine çeşitlerimizle destek vermeye ve desteği arttırmaya devam ediyoruz.

Her ürünü satmak yerine, belli ürün gruplarında yoğunlaşan firmaların daha fazla başarılı olduğunu ifade ediliyor. Sizin bu çerçevede düşünceleriniz nelerdir?

Recep Işığıbol: Odak noktanız tek olunca, finansal gücünüzü ve enerjinizi tek bir yerde toplayıp başarılı olma ihtimaliniz yükseliyor. Fakat bu ürün çeşitliliği olan firmaların daha başarısız olduğu anlamına gelmiyor ki örneklerinden bir tanesiyiz. Asıl önemli olan şey her iyi örnekteki gibi işinizi dürüst, severek ve hizmetten kaçmadan yaptığınız sürece başarılı olmama ihtimaliniz yok.

2021 yılı ticari ve ekonomik anlamda firmanız açısından nasıl geçti? Belirlediğiniz hedeflere ulaştığınızı söylemeniz mümkün mü?

Recep Işığıbol: Folpa Reklam olarak gelenekleri olan bir firmayız, bu gelenekleri bozmadığımız sürece ticari ve ekonomik açıdan sıkıntı yaşamıyoruz, banka kredisiyle değil, kendi öz sermayemiz, güçlü tedarik ağımız, tedarikçi ve müşterilerimizle güçlü bağlarımız her zaman dik durmamızı ve hedeflerimize ulaşmamızı sağlıyor. Bu konuda uzun yıllar beraber çalıştığımız, çalışma arkadaşlarımızın da gayretleri en üst seviyede ve bağlılıkları geleneklerimizi sürdürmemizi ve her yılın sonunda hedeflerimize ya da üstüne çıkmamızı sağlıyor, bu yıl da bu durum devam ettiği için çok mutluyuz.

2022 yılına yönelik endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Recep Işığıbol: Herkes için ilk önce sağlıklı bir yıl olmasını dilerim. Bol bereketli ve bol kazançlı yıllar olması dileğiyle tüm sektörümüze başarılar diliyorum.

Print Friendly, PDF & Email