İstanbul Reklam yeni yerinde şimdi daha güçlü

İstanbul Reklam Ürünleri, toplam 7 bin metrekareden oluşan yeni tesisinde makine ve malzeme satışının yanında İstanbul Reklam Akademi ile endüstriyel reklam sektörüne nitelikli ve sertifikalı eleman yetiştirecek.

 Endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri sektörünün köklü şirketlerinden İstanbul Reklam Ürünleri, gerçekleştirdiği büyük bir yatırımla 7 bin metrekareden oluşan yeni tesisine geçti. Yeni tesisle ilgili İstanbul Reklam Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Beyler’i ziyaret ederek kendisinden bilgiler aldık.

İstanbul Reklam olarak yeni tesisine geçtiniz. Öncelikle sizlere ve sektörümüze hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Yeni yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Şaban Beyler: İstanbul Reklam olarak endüstriyel reklam sektörüne her zaman daha iyi hizmet vermeyi amaçladık. Ancak mevcut çalışma alanlarımız bize bu noktada bazı engelleri çıkarmaktaydı. Önceki yerimizde 3.200 metrekare alanda hizmet vermekteydik. Bu anlamda daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek amacıyla bir süre yer arayışımız oldu. Araştırmalarımız neticesinde toplam 7 bin metrekare alandan oluşan şu anda içinde bulunduğumuzu tesise taşınma kararı aldık. Taşınma öncesinde de tesisi şirketimizin yapısına uygun hale getirdik. İthalat, ihracat, satınalma, muhasebe, teknik servis, showroom başta olmak üzere tüm departmanlarımızı birbiri ile entegre hale getirdik. Yeni yerimizdeki bir diğer hedefimizde burayı İstanbul Reklam Akademisi haline getirmektir. Gelecek seneden itibaren burada eğitimler vereceğiz. Eğitimlerimizi başarıyla tamamlayanlara sertifika vereceğiz. Bu sertifika onların nitelikli eleman olduklarının belgesi olacak. Bu anlamda endüstriyel reklam sektörüne nitelikli eleman yetiştirme noktasında katkı sağlamayı amaçlıyoruz. İstanbul Reklam sektöre sunacağımız yenilikler devam edecek. 52 güçlü kadromuzla, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kaliteden ödün vermeden sektörümüze her anlamda hizmet vermeye, sektörle birlikte büyümeye devam edeceğiz.

İstanbul Reklam, endüstriyel reklam sektöründe çok geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Bu anlamda dergi okuyucularımız için genel başlıklar altında bu ürünleri anlatabilir misiniz?

Şaban Beyler: İstanbul Reklam olarak uzun yıllara dayanan sektör mazisine sahibiz. Bu anlamda endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri sektörünün ihtiyaç duyabileceği tüm makina ve malzeme grupları portföyümüzde yer almaktadır. Satışını yaptığımız ürünlerin tamamı da sektörümüz tarafından yakınmak bilinmektedir. Zaman içinde ortaya çıkan yeniliklerimizi de fuarlar, sektör yayınları ve sosyal medya aracılığıyla müşterilerle paylaşmaktayız. Bununla birlikte sahada çok ciddi biri satış pazarlama ekibimiz var. Sürekli müşterilerle temas halinde oldukları için tüm güncel ürünlerimiz müşterilerimize hızlı bir şekilde anlatılıp tanıtılmaktadır. Örneğin makine grubunda köpük kesme makinesinden, 5 metre UV makinesine kadar solvent, eko solvent, UV tüm ebatları ile portföyümüzde yer almaktadır. Bu makine grubunu çok iyi yöneten bir teknik servis kadrosuna sahibiz. Türkiye’nin neresinde olursa olsun oluşabilecek sorunlara anında müdahale edip, çözüm sunan bir yapıda hizmet vermekteyiz.

İki yıl aradan sonra SIGN İstanbul 2021 Fuarı kapılarını açıyor. Bu fuardan beklentileriniz neler olacak?

Şaban Beyler: Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl fuarlarımız ertelendi. Bu erteleme sebebiyle sektörümüzle buluşmayı özledik. İnanıyoruz ki, bu seneki SIGN İstanbul çok daha güzel olacak. İçinde bulunduğumuz bugünlerde de ekonomik verilerin iyi yönde gittiğini izlemekteyiz. Bu toparlanmanın da bir yansıması olarak Anadolu’dan da çok yoğun bir ilgi bekliyoruz. Daha fazla iş hayatının ve yatırımların ön plana çıktığı bir döneme gireceğimize inanıyorum. İçinde bulunduğumuz endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörü pandemi döneminde dahi hizmet vermeye, çalışmaya ve üretmeye devam etti. Bu anlamda sektör olarak bu dönemi iyi geçirdiğimizi düşünüyorum. Bu vesileyle pandemi kurallarına uygun olarak 9-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek SIGN İstanbul Fuarı’ndaki İstanbul Reklam standına tüm sektörümüze davet ediyorum.

Print Friendly, PDF & Email