Mat Kağıt HP ve ZÜND ile SIGN İstanbul’da

“Türkiye genelinden ziyaretçi katılımı gerçekleşen bu organizasyonda ağırlıklı HP ve Zünd markalı ürünlerimizi sergileyeceğiz”

Mat Kağıt, Türkiye temsilcisi olduğu HP, ZUND, SENFA, Re-board gibi markaların çözümlerini SIGN İstanbul ziyaretçileriyle buluşturacak. Fuarla ilgili olarak Mat Kağıt Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz sorularımızı yanıtladı.

SIGN İstanbul Fuarı 2017 kapılarını açıyor. Bu yıl ilk defa Printtek Fuarı ile eş zamanlı olarak 5 gün sürecek. SIGN İstanbul Fuarı’na ilişkin düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

SİGN İstanbul 2017 Fuarı’nda yerimizi aldık, hazırlıklarımızı tamamladık. Fuarın Printtek Fuarı ile aynı zamanda olması ve süresinin 5 gün olması kesinlikle önemli bir avantaj sağlayacaktır. Son yıllarda matbaa ve ambalaj sektörünün dijital baskı teknolojilerine yönelik ilgisi, yapılan yatırımlar ve gelecekte olacak gelişmeleri de göz önünde bulundurursak bu fuar organizasyonu çok önemli bir buluşma noktası niteliği taşımakta.

Bu yılki fuara hangi amaçlarla katılıyorsunuz? Beklentileriniz nelerdir?

Bizim her katılım sağladığımız, önem verdiğimiz fuar organizasyonlarından biri olan Sign İstanbul Fuarı genel olarak fuar takvimi zamanlaması açısından oldukça önemli. Türkiye genelinden ziyaretçi katılımı gerçekleşen bu organizasyonda ağırlıklı HP ve Zünd markalı ürünlerimizi sergileyeceğiz. En son Fespa Hamburg fuarında dünya dijital baskı sektörüne, HP tarafından sunulan yeni ürünlerimizi ön planda tutacağız. Ayrıca ZÜND markalı ürünümüzde bazı önemli yenilikler var bunları da sergileyip farklı ürünlerde kesim performanslarını göstermeyi planlıyoruz. Fuar organizasyonlarında bizim birinci hedefimiz, yeni geliştirilen ürünlerin tüm özellikleri ve ön plana çıkan farklılıklarını sektör mensubu dostlarımıza, en kolay ve basit şekli ile anlatmayı hedefliyoruz.

Fuar süresince ziyaretçilere sergileyeceğiniz ürünler neler olacak? Özellikle ön plana çıkaracağınız ürününüz hangisi olacak?

Fuar süresince standımızda çok sayıda farklı özelliklere sahip HP Latex 300 ve 500 serisi ürünlerimizi sergileyeceğiz. Standımızda HP Latex 315 Print and Cut modelimizi ilk defa sektörümüze sunma fırsatı bulacağız. Makinemizde baskı ve kesim uygulamalarını göstereceğiz. HP Latex 375 3 Lt. lik mürekkep kartuşu kullanan ekonomik yatırım bedeli ve sarf maliyetleri ile ön planda olan modelimizi sergileyeceğiz. HP Latex 335 Print and Cut ve normal baskı modelimiz ile düşük miktarlarda baskı hacmi olan, çok ekonomik yatırım bedeli ile yatırım yapmak isteyen firmaların ilgi göstereceği modelimizi sergileme imkanımız olacak. HP Latex 570 modelimiz ile ekonomik sarf maliyetleri ve baskı kapasitesi açısında son teknoloji ürünümüzü sergileyeceğiz. Endüstriyel üretim yapan işletmelerin yatırım yaptığı

HP Latex 3200 modelimiz ön planda olacak, bu modelimizde son dönemde yazılım üzerinde ve makine mekaniğinde yapılan yenilikler ve yeni eklenen özellikler, hız ve kapasite açısından önemli farklar getirmiştir, bu özellikleri standımızda yatırımcılara göstermeyi planlıyoruz.

Zünd G3 ürünümüzde son yıllarda bazı önemli aparatlar ve özellikler makine modellerimize eklenmişti, örneğin ARC Otomatik uç değişimi geçtiğimiz yıl oldukça ilgi çekmiş ve bu özelliğe sahip modellerimizin siparişlerini halen almaktayız.

Şimdi çok yeni ve güçlü bir özellik daha eklendi, 3.6 Kw Router modülümüz, ile 20 mm kalınlığında akrilik levhaları çok hızlı ve kaliteli bir şekilde kesim yapabilme kabiliyetine sahip bir ürün sunumu yapacağız.

Fuar süresince akrilik, mdf, alüminyum, alüminyum kompozit panel, re-board ve karton türünde çok çeşitliliğe sahip ürünlerin kesim demolarını yapabilme fırsatı bulacağız. Ayrıca standımızda sarf ürün gruplarımızda yer alan SENFA Decoprint Pearl ışıklı lightbox uygulamalarında kullanılan polyester bazlı kumaşımızın sunumlarını yapacağız. Diğer taraftan Re-Board ürünlerimizden yapılmış, çeşitli uygulamaların sunumları da standımızda bulunacak.

Geçmişten günümüze baktığınız zaman SIGN İstanbul sektöre ve firmanıza ne tür kazançlar sağladı?

Fuar organizasyonları bizim gibi endüstriyel teknoloji ürünleri sunan ve servisi sağlayan firmalar için çok önemli alanlar. Genelde yatırım yapmak isteyen dostlarımız bu organizasyonları fırsat olarak kabul edip, burada ilgilendikleri ürünleri ve modellerini bir arada görebilme fırsatı buluyorlar, dolayısı ile fuar organizasyonları yatırım yapacak işletmeler ve sunan firmalar için önemli bir buluşma noktası. Bu açıdan SİGN İstanbul fuar organizasyonu bizler ve tüm sektör mensupları için farklı kazanımlar getirmektedir. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Firmamız açısında değerlendirdiğimizde bizim yurt dışı fuar katılımlarımız, Temsilcisi bulunduğumuz markaların direk katılım sağladığı fuar organizasyonlarında Türkiye’den fuarı ziyaret eden müşterilerimizi karşılamak ve onlara çok yeni çıkan yenilikleri aktarmak üzerine gerçekleşmektedir. Genelde Temsilciliğini yaptığımız markaların Türkiye sınırları içinde satış ve servis hizmetlerini sağlamaktayız. Bu açıdan SİGN İstanbul fuar organizasyonu Tüm Türkiye genelinden ziyaretçi ilgisini başarı ile toplayabilen bir organizasyon gerçekleştirmektedir. Bu açıdan bizim için tatmin edici bulunmaktadır.

Kalite ve hizmet noktasında rekabet her geçen gün artıyor. Bu durumda firmanızı farklı ve ayrıcalıklı kılan özellikler nelerdir?

Biz öncelikle hizmet kalitemizi yüksek tutmaktayız, servis sağladığımız Türkiye genelindeki müşteri memnuniyet oranımız sürekli en yüksek seviyededir. Temsilciliğini yapmakta olduğumuz markalar sektöre yön veren ve içinde bulunduğumuz pazara katma değer sağlayan markalar olduğundan bizler bu bilinç ile müşterilerimize hizmet sunmaktayız ve bu şekilde beraber büyümükteyiz.

Endüstriyel reklam sektörünün gelişimini nasıl görüyorsunuz? Firmanız adına makine ve ürün noktasında hangi ürünler daha çok ilgi çekiyor?

Son yıllarda dijital iş sonlandırma alanında yatırımların arttığını gözlemlemekteyiz. Bu alanda var olan ZÜND G3 ürünümüzün satışlarında hissedilir artışlar olmakta. Dijital baskı alanındaki mevcut ürünlerin hız ve kapasiteleri artış gösterdikçe bu teknolojiye yönelik yatırımlarda artmaktadır, baskı yapılan işlerin kaliteli ve hızlı bir şekilde müşteriye sevk edilebilmesi için dijital kesim cihazlarının yeri ve önemi her geçen gün artmaktadır.

Son olarak SIGN İstanbul vesilesiyle sektöre bir mesajınız var mı?

Sign İstanbul 2017 fuarının, tüm sektörümüz için, yeniliklerin ön planda olduğu ve başarılı bir fuar dönemi olmasını temenni ederiz.

Print Friendly, PDF & Email