Pasifik Dış Ticaret yeni teknolojilerle ziyaretçilerin ilgisini çekti

Pasifik Dış Ticaret, tüm yeniliklerini 21-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul ziyaretçileriyle buluşturdu.

 

Pasifik Dış Ticaret, dijital baskı, kesici ve kesim kırım çözümleriyle 21-24 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı. Firmanın standı fuarın en yoğun standları arasında yer aldı. Fuar sonrasında Pasifik Dış Ticaret Genel Müdürü Mehmet Can, Dijital Teknik Dergisi’nin sorularını yanıtladı.

SIGN İstanbul Fuarı’na başarılı bir şekilde tamamlandı. Bu yılda standınızda misafirlerinizle bir araya gelme fırsatı buldunuz. SIGN İstanbul 2023 Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Mehmet Can: Evet bir fuarı daha geride bıraktık. Özellikle indirimli fiyatlarımız ve doğru ürünlerimizle çok güzel bir talep oldu. Beklentilerimizin üzerinde satış yaptık, sonuçlarından memnunuz.

SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standınızı ziyaret eden misafirler, hangi teknoloji ve ürünlerinizi standınızda gördü?

Mehmet Can: Bu sene özellikle yeni kesiciler ilgi çekti. Her zamanki baskı makineleri vardı ama kesici grubu daha ön plana çıktı.

 Ziyaretçilerin büyük bir bölümü fuarda yenilik arayışında oluyor. Sizin fuara özel sunduğunuz yenilikler oldu mu? Bu yeniliklere ziyaretçilerin ilgisi nasıldı?

Mehmet Can: Tabaka kesim makineleri ve özel yaptırdığımız servo sistem ve vakumlu tabla makineler çok ilgi gördü. Dolayısıyla ziyaretçi ilgisinden son derece memnun kaldık.

Fuar ziyaretçisini değerlendirmek isterseniz yurt içi ve yurtdışı noktasında nasıl buldunuz? Yurtiçi ağırlıklı hangi bölgelerde ziyaretçi aldınız?

Mehmet Can: Bu sene uzak bölgelerden çok gelen olmadı. Daha çok Marmara, Trakya yoğunluklu bir ziyaretçiler oldu. Yurt dışından ziyaretçimiz yoktu ama Bulgaristan’a bir makine satışımız oldu. Bu anlamda bizim için güzel gelişme oldu.

SIGN İstanbul Fuarı’nın sektör üzerindeki etkisi hakkında neler söylemek istersiniz? Fuarın sektör açısından öneminden bahseder misiniz?

Mehmet Can: SIGN İstanbul yıllardır hep ilgi odağı olmuştur. Tabelacı ağırlıklı ziyaretçileri ile sektör için önemli bir organizasyondur.

Fuara özel satış ve satışa yönelik görüşmeleriniz sizi memnun etti mi? Fuar ziyaretçilerinin gerçek profesyonel ve beklentileriniz doğrultusunda olduğunu düşünüyor musunuz?

Mehmet Can: Özellikle Cumartesi günü çok yoğun bir ilgi oldu ve satış olarak da iyi geçti.

2023 yılını son çeyreğine girmiş bulunmaktayız. Son çeyrekle birlikte piyasalarda olumlu bir hareketlenme öngörüyor musunuz?

Mehmet Can: Son çeyrekte özellikle seçim tarihinin yaklaşması ile yeni bir hareketlenme bekliyorum. Piyasada taşlar yerine oturacak ve bu süreçte müşterisini tolere eden firmalar satışa devam edecek.

Son olarak fuar vesilesiyle endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Mehmet Can: Her zaman söylüyorum, işimize yatırım yapıp en iyisini yapmaya gayret edelim. Özellikle bütün piyasada yetişmiş personel sorunu var. Meslektaşlarımız bu konuya biraz yatırım yaparsa daha iyi olabilir.

Print Friendly, PDF & Email