Pimms Group Dijital Tekstil Baskıda Çözüm Odaklı Yeni Teknolojiler Sunuyor

Endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojilerinin öncü markalarından Pimms Group, dijital tekstil baskıda da ayrıcalıklı çözümleriyle dikkat çekiyor.

Dijital tekstil baskıda son yıllarda önemli gelişmeler yaşanıyor. Özellikle klasik baskının dezavantajlarını ortadan kaldıran teknolojik gelişmeler görülmektedir. Dijital baskı bu gelişmelerden biridir. Endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojilerinin öncü markalarından Pimms Group, dijital tekstil baskıda da ayrıcalıklı çözümleriyle dikkat çekiyor. Bu güne kadar HOMER ve AXIA makineleriyle transfer baskı ve kumaşa direkt baskı makinelerini tekstil sektörüne sunan Pimms Group bu sene de bu ürünlere yenilerini katmaya devam ediyor.

Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler “Son yıllarda dijital baskı ile üretilen kumaş miktarı hızla artmaya devam ediyor. Dijital baskının tekstil sektöründe payının hızla artması, pek çok baskı üreticisinin de tekstile yönelmesini sağladı. Pimms Group olarak endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri sektöründe 4O yıla varan sektörel tecrübemiz, bilgi birikimimiz, sektörde edindiğimiz iyi ilişkiler, teknik ve finansal gücümüz sayesinde sektörün ihtiyaçlarını öngörerek her zaman sektörümüzü daha ileriye taşıyacak çözümleri pazara sunmayı misyon ediniyoruz. Bugüne kadar alanında en iyi markaları Türkiye pazarı ile buluşturarak yatırımcıların tercihinde ilk sırada yer aldık. Son yıllarda dijital baskı, tekstil ürünleri üzerine yoğunlaşmış ve bu alanda dikkat çekici yenilikler sunulmuştur. Pimms Group olarak bizlerde dijital tekstil baskıya daha fazla yoğunlaştık” şeklinde konuştu.

HOMER 1800P SÜBLİMASYON BASKI MAKİNESİ

Homer dijital tekstil baskı makineleri Türkiye tekstil endüstrisinin baskı gereksinimlerine yüksek hız ve üstün baskı kalitesi ile yanıt vermeye devam ediyor. Global markaların ve yerli tekstil üreticilerinin öncelikli tercihi haline gelen Homer, hazır giyim, moda, spor giyim, ev tekstili, dekorasyon ve tekstil bazlı reklam uygulamalarında sunduğu yüksek performansı ile öne çıkıyor. Homer’ın baskı netliği ve kalitesi ile öne çıktığını dile getiren kullanıcılar, makinede en ince detaylar, metin ve desenleri ile çok yüksek hassasiyet, keskinlik ve canlılık ile basabildiklerini söylüyor.

Makine Homer 1800P – 4 adet Kyocera baskı kafalı – 180cm baskı eni – saatte 240 metrekareye kadar baskı hızına sahip. Su bazlı pigment boya avantajıyla ilanlarda kullanılan blueback kağıda ve duvar kağıdına baskı yapma imkanı sağlıyor.

AXIA TOP-BANNER: TEK MAKİNE İLE ÇİFT TARAFLI BASKI İMKANI (İkisi Bir Arada)

Pimms Group’un yeniliklerinden TB-2000R Dijital Baskı Makinesi, aynı anda kumaşın iki tarafına baskı imkanı sunuyor. Yeni teknoloji 2 makineyi 1 makinede birleştirmiş olup, bu teknolojide kumaş farklı bir şekilde makineye dik olarak yükleniyor ve aynı anda kumaşın hem önüne hem de arkasına baskı yapabiliyor. Bu yapılan baskı aynı imajın aynı renklerinde olabileceği gibi, aynı imajın farklı renklerinde de baskı yapma imkanı sağlıyor. Bu kumaşa uygulandığında, kumaşın dışıyla içi farklı renklerde olabiliyor. Bayrak baskılar için, bu makinenin bayrak basan versiyonu bulunmakta olup, transfer yöntemi ile arkaya geçişi sağlanamayan bayraklar için çok iyi bir çözüm sunuyor. TB-2000R modeli, ipek, saten kumaş, bayrak kumaşı, blockout, polyester kumaş ve ışıklı kumaş baskılarında oldukça iddialı baskı kalitesi ve renk doygunluğu sunmaktadır.  Bu makineyi polyester ürünlerde kullanacaklar ise, bu makineyle birlikte fikse ve kesim makinesi de beraber satılmaktadır.

Print Friendly, PDF & Email