Pimms Group, SINGLE PASS makine ile Ambalaj Baskıda Hız ve Kaliteyi Buluşturdu

Pimms Group, Avrasya Ambalaj Fuarı’nda Single Pass Oluklu Ambalaj Baskı Makinesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Ambalaj endüstrisinin ilk hibrit buluşması 20-23 Ekim 2021 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Reed/Tüyap Fuarcılık tarafından Ambalaj Sanayicileri Derneği iş birliğinde, sektörün gelişimine yön veren çok sayıda kurumun desteğiyle düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, yurt içi ve yurt dışından 60 bin ziyaretçiyi 26’ncı kez bir araya getirdi. Düzenlenen törenle kapılarını açan fuar, ambalaj sektörünün Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının eseri olan en yeni ürünleri sergilendi.

Pimms Group, ambalaj baskıdaki yeniliklerini sergiledi

Bu büyük organizasyonun katılımcıları arasında yer alan Pimms Group, mevcut ve yeni teknolojilerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Alanında dünyanın önde gelen markalarını temsil eden Pimms Group, fuarın en çok ziyaretçinin uğradığı standlardan biri oldu.

SIGN İstanbul’un ardından Ambalaj Fuarı’nda yer aldıklarını ifade eden Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, “SIGN İstanbul ile fuar atmosferini tekrar yaşamak bizleri son derece memnun etti. Bununla birlikte ziyaretçilerin ilgisi de gelecek için bizleri son derece umutlandırdı. 20-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Ambalaj Fuarı’na katıldık. Bu fuarda da ziyaretçilerle yüzyüze temas kurarak, yeniliklerimizi tanıtmak için güzel bir fırsat oldu. Bu fırsatı iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Yine pandemi kurallarına uygun olarak fuarımızı başarılı bir şekilde tamamladık” diye konuştu.

Ambalaj çözümlerine ilgi her geçen gün artıyor

“Pandemi döneminde online alışverişlerin hız kazanmasıyla ambalaj ürünlerine olan talepte ciddi bir patlama yaşandı” diye konuşan Aygüler, “Karton ambalaj üretimi yapan yeni bir modelimiz geldi. Ürünlerimize ait tüm özellik ve avantajları fuar süresince misafirlerimize tanıttık” dedi. Aygüler şöyle devam etti: “Ambalaj 2021 Fuarı’nda, karton ve ambalaj sektörüne yönelik satışını yürüttüğümüz yeniliklerimizi tanıttık. Fuarda, temsilciliğini yürüttüğümüz SUNTHINKS Single Pass Oluklu Ambalaj Baskı Makinesinin tanıtımını gerçekleştirdik. 30 mm kalınlığa sahip malzemelere renkli baskı yapabilme özelliğine sahip olan baskı makinesi ile dakikada/30 m baskı yapılabilmektedir. Yeni nesil HP452 baskı kafasına sahip olan tek geçişli karton baskı makinesi fuarda ziyaretçilerin ilgisini çekti. ‘Single Pass’ (tek geçişli) makinemiz kompakt olduğundan oluklu mukavvanın yanı sıra promosyon işi yapan, ufak ebatlarda kolilere, poşetlere baskı yapmak isteyen, isme özel baskı yapmak isteyen üreticiler, üretim yapan küçük işletmeler ve fabrikalar bu makine ile çok rahat, kalıp masrafı olmadan üretim yapabilecekler. Hızı dakikada 30 metre ve eni 42 cm’den 107 cm’e kadar 4 değişik ebattaki modeli ile oluklu mukavva, karton ve diğer tabaka malzemelere baskı yapabiliyor. Otomatik besleme sistemi sayesinde ‘start’ tuşuna basılınca beslenen malzemeyi alıyor ve bastıktan sonra el değmeden istifliyor.”

Endüstriyel ambalaj çözümlerinin tanıtımı yapıldı

Pimms Group ayrıca, yurtiçi ve yurtdışından pek çok ziyaretçinin katıldığı Avrasya Ambalaj Fuarı’nda, 2.5 metre eninde saatte 700 m2 oluklu mukavvaya baskı yapabilen 4 renkli (C,M,Y,K) Hanway Revo 2500W model makinesinin yanı sıra, daha büyük üretimler yapan büyük üreticiler için dakikada 150 metre, saatte 9000m2 üretim yapan Hanway Glory 1604 modeli hakkında da bilgileri ziyaretçilerle paylaştı.

Print Friendly, PDF & Email