Remifol, Yenilikleriyle SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı

Remifol Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Atamer: Remifol iyi ve güvenilir bir üretici olarak yeni ürünler ve teknolojiler ile sektöre ve milli ekonomiye katkıda bulunmaya devam edecek, bu anlayış ile müşterilerine hizmet verecektir.

Türkiye’nin folyo üreticisi Remifol, 21-24 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen SIGN İstanbul 2023 Fuarı’na katıldı. Mevcut ürün çeşitliliğiyle birlikte portföyüne eklediği dekor folyolarını ziyaretçilerin beğenisine sundu. Remifol Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Atamer, Dijital Teknik dergisinin sorularını yanıtladı.

SIGN İstanbul Fuarı’na başarılı bir şekilde tamamlandı. Bu yılda standınızda misafirlerinizle bir araya gelme fırsatı buldunuz. SIGN İstanbul 2023 Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Bülent Atamer: Uzun yıllardan beri katıldığımız SIGN İstanbul’da tekrar sektörle bir araya gelmekten mutluluk duyduk. Genel olarak başarılı bir fuar yaşadık. Ziyaretimize gelen dostlarımıza teşekkür ederiz.

SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standınızı ziyaret eden misafirler, hangi teknoloji ve ürünlerinizi standınızda gördü?

Bülent Atamer: Remifol sürekli atılım içerisinde olan dinamik bir yapıya sahip. Bu nedenle her yıl yeni ürünler teknolojiler sunabiliyor. Hatta müşterilerin farkında olmadığı ama ürünlerin imalatı sırasında yerli milli üretim katkı payını arttıran yeni teknolojilerimiz de var.

Ziyaretçilerin büyük bir bölümü fuarda yenilik arayışında oluyor. Sizin fuara özel sunduğunuz yenilikler oldu mu? Bu yeniliklere ziyaretçilerin ilgisi nasıldı?

Bülent Atamer: Bu yıl dekor folyolarımızı da fuarda müşterilerimize sunduk,  büyük bir beğeni ve ilgi ile karşılandı, gösterilen ilgiden çok memnun kaldık.

Fuar ziyaretçisini değerlendirmek isterseniz yurt içi ve yurtdışı noktasında nasıl buldunuz? Yurtiçi ağırlıklı hangi bölgelerde ziyaretçi aldınız?

Bülent Atamer: Yabancı ziyaretçi sayısı geçen yıllara oranla düşüktü. Aynı zamanda gelen yabancı ziyaretçilerin ülke çeşitliliği açısından da fuarın oldukça zayıf olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu konuda fuar organizasyonunun gelecek fuarlar için gerekli stratejileri oluşturup  önlem alması gerektiğini düşünüyoruz.

SIGN İstanbul Fuarı’nın sektör üzerindeki etkisi hakkında neler söylemek istersiniz? Fuarın sektör açısından öneminden bahseder misiniz?

Bülent Atamer: SIGN İstanbul sektörde son derece önemli bir yere sahip. Sektörün ilk ve en büyük fuarıdır. Herkesin buluştuğu ortak platform, ancak yukarıda da belirttiğim gibi daha ileri gitmesi için fuar organizasyonunun yeni stratejileri belirleyip özelikle yurt dışından katılımın arttırılması konusunda çalışılması gerektiğini değerlendiriyoruz.

Fuara özel satış ve satışa yönelik görüşmeleriniz sizi memnun etti mi? Fuar ziyaretçilerinin gerçek profesyonel ve beklentileriniz doğrultusunda olduğunu düşünüyor musunuz?

Bülent Atamer: Fuara katılan profesyonel alıcılar var şüphesiz ve bunlardan memnunuz. Ancak sayıları azalıyor ve gelecek fuarlarda daha da azalmaması ve tersine arttırılması için fuar yönetimine düşen sorumluluklar olduğunu belirtmek gerekiyor.

2023 yılını son çeyreğine girmiş bulunmaktayız. Son çeyrekle birlikte piyasalarda olumlu bir hareketlenme öngörüyor musunuz?

Bülent Atamer: Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum nedeni ile piyasalarda yukarı yönlü bir hareketlenme olmayacağını öngörüyoruz. İhracat konusunda yoğunlaşma planlıyoruz.

Son olarak fuar vesilesiyle endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Bülent Atamer: Remifol iyi ve güvenilir bir üretici olarak yeni ürünler ve teknolojiler ile sektöre ve milli ekonomiye katkıda bulunmaya devam edecek, bu anlayış ile müşterilerine hizmet verecektir.

Print Friendly, PDF & Email