Set Reklam Makineleri, Yerli Üretim Çözümlerini Tanıttı

Set Reklam Makineleri, 21-24 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’nda yerli üretim çözümlerini sergiledi.

 Set Reklam Makineleri, 21-24 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı. Firma fuarda üretimini ve satışını gerçekleştirdiği ürünleri sektörle buluşturdu. Fuar sonrasında Set Reklam Makineleri’den Ömür İltaş sorularımızı yanıtladı.

 SIGN İstanbul Fuarı’na başarılı bir şekilde tamamlandı. Bu yılda standınızda misafirlerinizle bir araya gelme fırsatı buldunuz. SIGN İstanbul 2023 Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Ömür İltaş: SIGN İstanbul Fuarı’nda özellikle Türkiye’de üretimine başladığımız lazer makineler ile ilgili olumlu sonuçlar aldık. Yerli imalatına başladığımız laser imalatında güzel ilerlemeler kaydettiğimizin bir göstergesi olarak görüyoruz. Makinelerimiz model ve özellik olarak Yerli ve Yabancı Misafirlerimiz tarafından oldukça beğeni topladı. Modern görünümüyle yeni bir konsept sunan Laser makinelerimizi yeni modellerle daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında daha farklı makinelerin imalatı için çalışmalarımız devam etmekteyiz. 2023 yılını firma olarak yerli üretim modellerimizin yaygınlaştığı, dışa bağımlılığımızın azaldığı, kendi ulusal imkanlarımızla çözüm üretebildiğimiz bir yıl olarak belirledik. Bundan sonraki hedefimiz yerli imalat ve yurt içi, yurt dışı satış ağı ve bayilik ağımızı geliştirmek olacaktır.

SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standınızı ziyaret eden misafirler, hangi teknoloji ve ürünlerinizi standınızda gördü?

Ömür İltaş: Türkiye’deki sektörümüzün fuarlarına katılımcı olarak her yıl iştirak ediyoruz. Bu yılda sektörümüzün dışında ağırlıkla yerli üretim makinelerimizi sergileyebileceğimiz yurt içi fuarlara aktif olarak katılmayı ve yurtdışı fuarlarında da farklı ziyaretlerde bulunmayı planlıyoruz. Bu yılki SIGN İstanbul Fuarı’nda, Set Reklam Makineleri olarak belirlediğimiz hedeflere ulaştık. 3 farklı makinemiz için yerli üretim belgelerimizi aldık. Şu an devam eden 4 farklı makine modelimiz için Yerli üretim çalışmamız devam ediyor. Firmamızın Yerli üretimdeki hedefimiz müşteriye kullanım kolaylığı sunan, kullanıcı dostu, ergonomik, güvenli verimliliği arttıran makineler üretmektir.

Ziyaretçilerin büyük bir bölümü fuarda yenilik arayışında oluyor. Sizin fuara özel sunduğunuz yenilikler oldu mu? Bu yeniliklere ziyaretçilerin ilgisi nasıldı?

Ömür İltaş: Özellikle Türkiye’de üretimine başladığımız lazer makinelerde başarılı ve kararlı sonuçlar aldık. Yerli imalatına başladığımız laser imalatında güzel ilerlemeler kaydettik. Makinelerimiz model ve özellik olarak kullanan firmalar tarafından oldukça beğeni topladı. Modern görünümüyle yeni bir konsept sunan laser makinelerimizi 2023 yılında yeni modellerle daha da geliştirerek yurtdışı pazarında talep görecek makineler haline getirmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında daha farklı makinelerin imalatı için çalışmalarımız devam etmekteyiz.

SIGN İstanbul Fuarı’nın sektör üzerindeki etkisi hakkında neler söylemek istersiniz? Fuarın sektör açısından öneminden bahseder misiniz?

Ömür İltaş: SIGN İstanbul Fuarına katılımcı olarak zaten her yıl iştirak ediyoruz. SIGN İstanbul, sektörümüzde bilinirlik kazanmış ve marka haline gelmiş bir fuar oldu. Bu yıl ve bundan sonraki yıllarda da umarım sektörümüzün ve yerli üretim makinelerimizi sergileyebileceğimiz sürekliliği ve verimliliği olan bir fuar olarak kalmaya devam eder. Her yıl SIGN fuarlara aktif olarak katılmayı planlıyoruz.

Endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Ömür İltaş: Temennimiz öncelikle ülkemiz adına huzurlu, verimli ve kendi imkanlarımızla dışa bağımlılığın azaldığı bir yıl olmasını dileriz. 2023-2024 sezonunda firma olarak bizimde hedeflerimiz arasında müşterilerimizin makine portföyüne daha kaliteli ve devamlılığı olan alternatif makineler kazandırmak için çalışmalar yapmak temel amacımızdır. Hem müşterilerimizin ve hem de üretim yapan firmaların memnun olacağı bir yıl olacağını temenni ediyoruz.

Print Friendly, PDF & Email