Set Reklam Makineleri’nden kalite odaklı çözümler

Set Reklam Makineleri’nin üretimi Laser Makinesi ve ithalatını gerçekleştirdiği Blueprint marka ekosolvent makine yenilenen modellleri 2017 yılında ilgi odağı oldu.

 Set Reklam Makineleri’nin üretimi Laser Makinesi ve ithalatını gerçekleştirdiği Blueprint marka ekosolvent makine yenilenen modellleri 2017 yılında ilgi odağı oldu. Konuyla ilgili olarak Set Reklam Makineleri Şirket Müdürü Ömür İltaş sorularımızı yanıtladı.

Efendim, dergi okuyucularımız için firmanız hakkında bilgi verir misiniz? Ne zaman kuruldu? Hangi alanlarda faaliyet göstermektedir?

Firmamız 1993 yılında kurulmuş olup, Türkiye’deki reklamcıların iç ve dış mekan reklam uygulamalarında kullandıkları makine ve malzemeleri tedarik eden bir firmadır.

Set Reklam Makineleri’nin sunduğu çözümler ve temsil ettiği markalar hangileridir? Bu markaların sektördeki yeri ve konumun hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız TRIUMPH, BLUEPRİNT, ROTA LASER (Yerli Üretim), ST1 Marka Büküm Makinesi (Yerli Üretim), COPAM, SIGNKEY, SUMMA, RUI JIE ve benzeri gibi birçok markanın satış ve hizmet desteğini vermektedir.

2017 yılının ilk 6 aylık dilimi tamamlandı. Geçen sürece ilişkin bir değerlendirmenizi alabilir miyiz? Sektörün hareketliliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Firmamız 2017 yılında özellikle Yeni markamız olan Rotalaser ve ST serisi pleksi büküm makinelerimizin imalatını arttırmaya ve makine standartlarını daha üst seviyeye çıkarmaya özen göstermiştir. Firmamız hizmetlerine makine ve yedek parçalarının ithalatı ile bu ürünlerin yurtiçi/yurtdışı satışını yaparak devam etmektedir. Kendi ürettiği pleksi büküm makinelerine ve Laser makinelerimize ve ithal ettiği tüm ürünlere TSE’den CE belgesi ile LVD, EMC ve MD test raporlarını da alarak kaliteli ve çağdaş bir hizmet anlayışını kendine ilke edinmiştir…

Satışını yaptığınız çözümler arasında daha fazla ilgi hangi ürünlerde yaşanıyor? Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz?

Yerli üretim Laser Makinemiz ve Blueprint marka ekosolvent makinemiz yenilenen modellleri 2017 yılının ilgi odağı olmuştur. Bu ilginin sebebi kaliteli üretime duyulan ihtiyaç ve iç mekan veya dış mekanda kaliteli görsellerin müşteri tarafından talep görmesidir.

Sektörümüzde teknik servis hizmeti son derece önem taşıyor. Bu alanda nasıl bir çözüm sunuyorsunuz?

Firmamız daha önceden de olduğu gibi kaliteden ödün vermeden ve müşterilerimizin teknik servis hizmeti veren personelimizden üst düzey yöneticiye kadar herkesle irtibat halinde olabileceği ve  karşılıklı güvene dayalı şekilde ilişkilerimizi sürdürmek çabasındayız..

Mevcut Pazar koşulları çerçevesinde ne tür satış ve pazarlama politikası uyguluyorsunuz?

Bunun yanında imalatına başlamış olduğumuz makinelerimiz sayesinde makineleri çok kısa sürede müşterilere teslim edebilme şansı yaklamış olduk.. alternatif ödeme koşullarını müşterilere sunduğumuz bir sistem ile de müşterilerimizi memnun etme çabasındayız.

Sosyal medyayı yeterli derecede kullanıyor musunuz? Bu mecralara bakışınız nasıl?    

Sosyal medyayı kullanmanın öneminin farkındayız. Bu alanı da mümkün olduğu kadar kullanmaya çalışıyoruz. Hızla gelişen sosyal medya ağının bir parçası olmak ve yakalamanın birçok konuda firmaların gelişimine büyük katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.

Yeni ürün, yeni proje ve hedeflerinizle ilgili neler söylemek istersiniz?

2017 yılının ilk 6 aylık döneminde özellikle kendi imalatına başladığımız, Laser, Pleksi büküm makinesi v.b. gibi birkaç ürün ile ilgili Ar-Ge çalışmalarını bitirip, bu yeni ürünleri müşterilerimizin kullanımına sunmuş bulunmaktayız. İmalatına başlamış olduğumuz bu makineler ile ilgili olumlu dönüşler almak bizim çalışma azmimizi arttırmaktadır.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?    

Sektörümüzde ve ülkemizde ekonomik ve siyasi problemlerin aşıldığı, tüm yatırımcıların kendi işene odaklanabildiği verimli bir döneme en kısa sürede ulaşmak dileğiyle saygılarımı sunarım.

Print Friendly, PDF & Email