SIGN İstanbul 2023’te bütün gözler Kudu’ya yöneldi

Pigment Reklam’ın SIGN İstanbul 2023 fuarında pazarla buluşturduğu Kudu, ziyaretçilerden yoğun ilgi görmeyi başardı. Fuar boyunca çalışır halde performansını ve farklılığını gözler önüne seren model, baskı profesyonellerine yeni pazar avantajları sunuyor.

 

swissQprint’in yeni amiral gemisi gelişmiş UV flatbed baskı makinesi Kudu, Türkiye pazarı ile ilk kez SIGN İstanbul 2023 fuarında buluştu. 21-24 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’da gerçekleşen fuar boyunca ziyaretçilerden büyük ilgi gören Kudu, baskı profesyonellerini verimlilik, kalite ve karlılıkta sınırların ötesine taşıyor. 11. Salondaki Pigment Reklam standında baskı uygulamaları ile verimliliğini ve yüksek kalitesini ispatlayan Kudu, kendi alanında birçok ilke imza attı.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, gerek ziyaretçi sayısı gerekse üst düzey ziyaretçi profili ile SIGN İstanbul fuarının beklentilerini karşıladığını açıkladı. Çağlıyan; “SIGN İstanbul fuarı yeni modelimiz Kudu’nun lansmanının yapılacağı ilk etkinlik olacağı için bizler için çok önemliydi ve tüm hazırlıklarımızı ziyaretçilerimize hem canlı sunumlar yapmak hem de teknik bilgileri verebilmek için gerçekleştirdik. Sonuçta başarılı bir fuarı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Dört gün süren fuarda ziyaretçilerle önemli görüşmeler yaptıklarını dile getiren Çağlıyan, Kudu’nun baskı gücünün ziyaretçileri hayran bıraktığını belirtti. Fuarın sadece bu yıla değil gelecek yıla ilişkin de satış konusunda olumlu katkı sağlayacağını söyleyen Çağlıyan; “Ziyaretçilerimize hem yeni baskı makinemizin gücünü gösterme fırsatı bulduk hem de servis konusunda neler yapabileceğimizi anlattık. Dolayısıyla 2023 yılının son çeyreğine ilişkin yeni siparişler almak için ön görüşmelerimiz başarılı geçti. Davetli gelen birçok konuğumuz da Kudu’yu çalışırken görme fırsatı yakaladı. Bütün bu yoğun görüşme trafiği ile SIGN İstanbul 2023 fuarını son yılların en verimli ve başarılı etkinliği olarak tanımlayabiliriz” diye konuştu.

UV baskı pazarının gelişmeye devam ettiğine ve baskı profesyonellerinin daha fazla rekabetle yüzleşmek zorunda kaldığına dikkat çeken Çağlıyan, bu alanda sunduğu avantajlarla bu yıl fuarın yıldızının Kudu olduğunu söyledi. Çağlıyan sözlerini şöyle sürdürdü; “Büyüyen bir pazar var ve daha fazla rakip oyunun içinde. Dolayısıyla sizin karlılığınızı korumanın ötesinde artırmak için verimlilik oranınızı yükseltmeniz ve işletme maliyetlerinizi düşürmeniz gerekiyor. Bütün bunları kaliteden taviz vermeden yapmanız gerekiyor. SwissQprint’in geliştirdiği yeni UV flatbed baskı makinesi Kudu tam da bu talebi yanıtlayan bir çözüm olarak öne çıkıyor. Bu endüstriyel çözüm farklı baskı uygulamaları alanındaki esnekliği ile daha fazla baskı yatırımı yapma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Kısacası tek bir Kudu ile hiç olmadığı kadar geniş bir uygulama alanına ve yüksek bir üretim kapasitesine ulaşıyorsunuz.”

10 renk kanalına sahip ilk swissQprint modeli

Flatbed ve roll to roll UV baskı makineleri konusunda uzmanlığıyla bilinen swissQprint’in 10 renk kanalına (CMYK + 6 renk) sahip ilk modeli olan Kudu, yüksek kapasitesiyle göz dolduruyor. 3.2 m x 2 m baskı alanına sahip Kudu, saatte 304 m2 baskı gücüyle kesintisiz 7/24 çalışma performansı sunuyor. 1350 dpi maksimum çözünürlükte baskılar üretebilen Kudu, en ince ve keskin detaylara sahip baskılar gerçekleştirirken, baskı servisi sağlayıcılarını roll to roll seçeneği ile daha esnek hale getiriyor.

swissQprint’in ünlü neon renkleri (sarı ve pembe) ile göz alıcı ve floresan efektli baskılar gerçekleştiren Kudu,  düşük ısılı LED sistemi sayesinde, baskı yaptığı malzemelerde herhangi bir deformasyona yol açmadan en iyi kaliteyi mümkün kılıyor. Ayrıca swissQprint’in Greenguard Gold sertifikalı UV boyaları VOC ve NVC içermiyor. Bu sayede her türlü baskı uygulaması için güvenle kullanılabiliyor. İşletmelerde artan enerji maliyeti konusunda da fark yaratan Kudu, ortalama 2,2 kw ile 1,6 kw arasındaki enerji tüketimi ile benzerlerinin oldukça ötesinde bir yerde konumlanıyor.

Türkiye pazarında uzun yıllardır swissQprint’e büyük bir güven duyulduğuna değinen Serkan Çağlıyan, önümüzdeki dönemde de Kudu ve diğer yeni çözümlerle birlikte bu güvenin artacağını söyledi. Çağlıyan; “İster flatbed isterse roll to roll olsun, UV baskı konusunda uzmanlaşmış bir marka değerinden söz ediyoruz. Dolayısıyla pazarın bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarına odaklanarak geliştirilen çözümler hemen dikkat çekiyor. Pigment Reklam olarak, Türk baskı ve reklamcılık endüstrisinin yenilik, farklılık ve yüksek kalite beklentilerini karşılamaya devam edeceğiz. Üstelik tüm bu avantajlar, pazar koşullarında rekabetçi sayılabilecek bir yatırım ve işletme maliyeti ile birlikte sunulacak. Satış ve satış sonrasındaki servis desteğimizle baskı ve reklamcılık endüstrisinin bu gelişimine daha fazla katkı sağlamak her zaman önceliğimizdir” diye sözlerini tamamladı.

Print Friendly, PDF & Email