Süstaş, EFETEK çözümleriyle SIGN İstanbul Fuarı’na Katıldı

Mert Ünveren: “EFETEK özelinde bizim umduğumuzdan çok daha iyiydi. Ziyaretçi sayısı daha fazla olabilirdi. Fakat gelen ziyaretçi alışveriş yapmaya odaklıydı. Bu anlamda fuarı verimli geçirmiş olduk”

Süstaş, EFETEK markasıyla 21-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı. Fuarla ilgili olarak Süstaş – Efetek Genel Müdürü Mert Ünveren sorularımızı yanıtladı.

SIGN İstanbul Fuarı başarılı bir şekilde tamamlandı. Bu yılda standınızda misafirlerinizle bir araya gelme fırsatı buldunuz. SIGN İstanbul 2023 Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Mert Ünveren: EFETEK özelinde bizim umduğumuzdan çok daha iyiydi. Ziyaretçi sayısı daha fazla olabilirdi. Fakat gelen ziyaretçi alışveriş yapmaya odaklıydı. Bu anlamda fuarı verimli geçirmiş olduk.

SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standınızı ziyaret eden misafirler, hangi teknoloji ve ürünlerinizi standınızda gördü?

Mert Ünveren: Baskı ve lazer makinalarımızda orta ve büyük boy makinelerle müşterilerimizin görme fırsatı oldu.

Ziyaretçilerin büyük bir bölümü fuarda yenilik arayışında oluyor. Sizin fuara özel sunduğunuz yenilikler oldu mu? Bu yeniliklere ziyaretçilerin ilgisi nasıldı?

Mert Ünveren: Tüm ecosolvent ve UV makinaları son sistemi olan i3200 ile sunduk. En hızlı modelimiz olan EFETEK THUNDERBOLT ile misafirlerimizi tanıştırdık.

Fuar ziyaretçisini değerlendirmek isterseniz yurt içi ve yurtdışı noktasında nasıl buldunuz? Yurtiçi ağırlıklı hangi bölgelerde ziyaretçi aldınız?

Mert Ünveren: Tüm yurttan ziyaretçi aldık ancak; özellikle bizim şubelerimizin de bulunduğu Ege ve İç Anadolu bölgelerinden misafirlerimizi ağırlama fırsatı bulduk. Bunun yanı sıra; Azerbeycan, Kıbrıs, Kosova, Bosna gibi Balkan ülkelerinden, Afrika ülkelerinden misafirlerimizi ağırlama fırsatı da bulduk.

SIGN İstanbul Fuarı’nın sektör üzerindeki etkisi hakkında neler söylemek istersiniz? Fuarın sektör açısından öneminden bahseder misiniz?

Mert Ünveren: Fuar her yıl ziyaretçi ve katılımcıları bir araya getirip yenilikleri sunmamızı sağlıyor; bu da ticaretimizin hacmini artırmada katkı sağlıyor.

Fuara özel satış ve satışa yönelik görüşmeleriniz sizi memnun etti mi? Fuar ziyaretçilerinin gerçek profesyonel ve beklentileriniz doğrultusunda olduğunu düşünüyor musunuz?

Mert Ünveren: Fuarlar hiçbir zaman satış amaçlı yerler değildir; tohumun ekildiği yerlerdir. Fuardan çok sonra bile filizlenebilir. Tüm bunların yanında fuara katılım sağlarken tabi ki de müşteri beklentilerini karşılamayı hedefliyoruz. Diğer tüm fuarlarda olduğu gibi bu fuarda da satış hedeflerine ulaşılmıştır.

2023 yılını son çeyreğine girmiş bulunmaktayız. Son çeyrekle birlikte piyasalarda olumlu bir hareketlenme öngörüyor musunuz?

Mert Ünveren: Öngörmüyorum. Hükümetin aldığı önlemler talebi baskılayarak enflasyonu düşürmektir. Dolayısıyla bu da ticareti zayıflatacaktır.

Print Friendly, PDF & Email