Yeni swissQprint Karibu S ile Daha Yüksek Hız, Daha Büyük Potansiyel

Daha fazla hız, otomatik çift yönlü baskı ve neon renklerle baskı olanakları sağlayan Karibu S, swissQprint’in UV flatbed baskının yanında rulodan ruloya baskıda da iddialı olduğunu bir kez daha gösteriyor.  

UV baskı teknolojilerinin en yenilikçi markası swissQprint, küresel baskı endüstrisini Karibu modelindeki yeniliklerle buluşturdu. Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından temsil edilen swissQprint, Karibu’nun üretkenliğini ve baskı olanaklarını genişleten Karibu S modeliyle rulodan ruloya baskıda daha fazla katma değeri mümkün kılıyor.

Markanın ilk rulodan ruloya UV baskı modeli Karibu’nun pazarda kısa sürede elde ettiği beğeni, İsviçreli üreticiyi modeli daha da geliştirmeye yönlendirdi. Saatte 330 metrekareye kadar üretim hızına çıkan Karibu S, bir önceki modele göre daha yüksek hız ve daha fazla üretkenlik sunuyor. Modeldeki S, hızı (speed) temsil ediyor. Afişler, geçici kullanımlı poster baskılar ve XL reklam panoları gibi büyük hacimli öğeleri üretmek için birden çok vardiyada çalışan baskı hizmeti sağlayıcıları artan bu üretim hızıyla önemli bir yükten kurtuluyor. Artan hızın yanı sıra, kullanıcılar etkileyici çözünürlükte ve netlikte imajlar ve kenarlar elde edebiliyor.

Otomatik çift taraflı baskı ile verimlilik artıyor

swissQprint hem Karibu hem de Karibu S’e yeni bir özellik ekledi; otomatik çift taraflı baskı. Malzemenin her iki yüzüne eşzamanlı ve otomatik olarak gerçekleşen baskı işlevi sayesinde baskı profesyonelleri yeni olanaklara erişiyor. Blockout afişleri, tavan askıları, streç afişler, posterler ve benzeri gibi her iki tarafı da basılan malzemeler Karibu S’de kolayca ve hızla üretilebiliyor.

Entegre bir kamera sistemi ve QR kodları sayesinde bu baskı süreci, kolayca ve güvenli bir şekilde otomatik olarak gerçekleşir. Bu, arka tarafa basılan tasarımın tam olarak doğru konumda konumlandırılmasını sağlar, böylece her iki taraf da aynı hizaya gelir. Ters tarafa basılmadan önce malzemeye doğru şekilde yerleştirilmezse veya rulo ters yönde yerleşirse bile bu işlev baskıyı kolaylaştırır. Sistem her zaman belirtilen tasarım için doğru pozisyonu tanır.

swissQprint tarafından şirket için geliştirilen sezgisel çıktı yazılımı Lory, baskı işini basit bir şekilde yönetmek için işlem boyunca operatöre rehberlik eder. Böylece operatörlerin yapacakları iş azalırken, hata riski de minimuma çekilir. Bütün bu geliştirmeler baskıcıların daha yüksek verimlilik ve katma değerli baskı taleplerine yanıt veriyor.

Yeni kafa yapısı, esnek boyalar ve neon renkler

Tüm swissQprint geniş format baskı makinelerinde dokuz adet, ikili olarak yapılandırılabilen renk kanalı bulunur. Boş bırakılan bir kanal şeffaf filmler gibi malzemelere baskı için beyazla yapılandırılabilir. Karibu S de, tanımlı bir baskı kafası konfigürasyonuna sahip. Her proses rengi için dört baskı kafası çalışır. Bu da yüksek hacimli üretim oranlarını mümkün kılar.

swissQprint yenilikleri sadece baskı makinesi teknolojisinde gerçekleştirmedi, boya konusunda da yeniliklere imza attı. Firmanın ürün portföyü, özel rulodan ruloya baskı makineleri için optimize edilmiş bir boyayı içeriyor. Geniş bir yapışma profiline sahip olan bu boya, oldukça esnektir. Bu ise, baskı hizmeti sağlayıcılarının akla gelebilecek neredeyse her türlü rulo malzemeyi kullanabileceği anlamına geliyor. Ve boya baskı sonrasında kesme, katlama ve esnetme gibi her türlü işleminde dayanıklılığıyla dikkat çekiyor.

Ayrıca, baskı hizmet sağlayıcıları artık, swissQprint’in sarı ve pembe neon renklerini özel uygulama portföylerine ekleyebilir. Reklam ve tabelalara özel bir ışıltı veren bu neon boyalar tüm swissQprint LED modellerinde kullanılabiliyor. swissQprint kullanıcıları, bu göz alıcı renkleri artık her formatta sert malzemelere ve ayrıca rulo malzemelere basabiliyor. Kampanya tabelaları, POS ekranları, tabelalar, arkadan aydınlatmalar ve bilgilendirme tabelaları gibi iç mekan uygulamalarından etkinlik posterleri ve bilekliklere kadar geniş uygulama alanlarında neon renkler kullanılabiliyor. Dahası neon baskı siyah ışıkta floresan etkili olduğu için, bu da onu kulüp ve parti organizasyonlarının yanı sıra fuar ve temalı ortamlarda reklam ve tabela için ideal kılıyor.

LED teknolojisine sahip her swissQprint flatbed ve rulodan ruloya baskı makinesi artık bir veya daha fazla neon kanalı ile donatılabiliyor. Kullanıcılar, konfigürasyonlarını istedikleri zaman değiştirebilir veya genişletmekte özgürdür, yani istediklerinde neon renklerle çalışabilirler.

swissQprint’in ünlü sağlam tasarım yapısına sahip olan Karibu modelleri, ayrıca ortalamanın üzerinde bir kullanım ömrü sayesinde sağladığı düşük işletme maliyeti ve yüksek katma değeri ile ilgi görüyor.

 

Print Friendly, PDF & Email